Кучма розповів, як вів Ющенка у президенти

Екс-президент розглядав чинного голову держави, як свого наступника, але потім сильно в ньому розчарувався.

"Україна, на відміну від деяких інших, – країна не для призначених наступників".

Про це в інтерв'ю газеті "Лівий берег" заявив екс-президент Леонід Кучма.

Зокрема, відповідаючи на запитання чи не шкодує він, що поступився владою не своєму наступнику, як його переконували, а "олігархам", екс-глава держави наголосив: "Не зовсім розумію сенс питання. В принципі, Україна, на відміну від деяких інших, – країна не для призначених наступників. Не наша це політична традиція".

В той же час, Кучма розповів, що свого часу розглядав Віктора Ющенка, як одного з кандидатів на посаду президента. "Я, можна сказати, вів його, починаючи з Нацбанку. Особисто умовляв всі фракції Верховної ради проголосувати за його кандидатуру на посаду прем`єр-міністра. Але відразу ж після відставки з цієї посади він почав воювати зі мною. А далі – одні "але". Не пройшов випробувань вогнем, водою і мідними трубами", охарактеризував свого наступника екс-президент.

Що стосується "олігархів", то вони розчарували Кучму "набагато менше". "Знаєте, коли я проїжджаю повз їхні заводи, завжди радію: труби димлять! Адже наприкінці 1992 року труби більшості промислових гігантів в Україні стояли мертві. Петро І, мабуть, невипадково сказав писареві-дякові, що доніс йому, що Меньшиков будує собі палац, більший за царський: "А де він будує? У Петербурзі? Нехай!" - відзначив політик.

На його переконання, "було б, звичайно, добре, якби будувати ринкову економіку ми свого часу почали не інакше, як після зрілих роздумів і наукових досліджень. Можливо, тоді у нас і вийшло б щось, схоже на Швецію. Король Густав тридцять шостий рік в обіймах з урядом облаштовує "шведську модель соціалізму", при якій немає ні надбагатих, ні надбідних. Але Бог велів нам почати без розгойдування. Схаменутися не встигли. Росія (спасибі, проте, їй!) викинула нас зі своїх обіймів, щоб вижити самій. І нам довелося будувати капіталізм з нуля і на ходу, методом проб і помилок. І з тим людським матеріалом, який був під рукою". На думку Кучми, тільки в роки "помаранчевої" влади стало виразно видно, як не вистачає Україні для всіх ступенів влади сучасних і з життєвим досвідом фахівців.

При цьому на запитання, чи задоволений він в цілому результатами своїх капіталістичних реформ, Кучма відповів, що "помилок і невдач було багато". "Не знаю, чого більше. Опозиція, та завжди і скрізь знає, що у влади невдач не буває – тільки помилки і свідомі гріхи. А я навіть про президентську діяльність мого колишнього нещадного критика Віктора Ющенка іноді не можу сказати, чого в ній більше: помилок або невдач", - відзначив колишній президент.

Головною спільною невдачею України він назвав те, що не вдалося відокремити владу від бізнесу. "Коли я читаю декларації наших найкрупніших політиків і бізнесменів про їхні доходи, то сміюся. Вже хто-хто, а я знаю правду. Мій сміх – крізь сльози. Навіть той, хто задекларував-таки свої мільйонні доходи, платить копійчані податки. У кожного відмінні юристи. Вони так "оптимізують" джерела доходів, що комар носа не підточить. Від реальних баришів в скарбницю відстібається менше 1%. Чим же Україна для них не офшорна зона?", - спитав Кучма.

В той же час, він додав, що за доходами на душу населення і за темпами падіння ВВП ми фактично опустилися в число країн "третього світу". "Я розумію, що всім нам – і старим політикам, і новим – дуже хочеться за горло один одного потримати. Але краще все-таки зайнятися справою. В Україні є те, що може стати її конкурентною перевагою: транзит, земля, інтелект", - резюмував колишній керівник держави.

Нагадаємо, раніше Леонід Кучма жорстко критикував владу за неефективні, на його думку, дії щодо подолання економічної кризи. Зокрема, нещодавно критиці за відсутність антикризової програми було піддано уряд Юлії Тимошенко.

В той же час, Кучма ухиляється від відповідей на питання, чи піде він на найближчі президентські вибори. На початку травня політик заявляв, що не буде балотуватися на парламентських виборах і, швидше за все, не піде на вибори президента. Раніше він не виключав, що може знову претендувати на посаду глави держави.

Читайте також:

Кучма відмовився брати участь у президентських виборах

Кучма: від уряду Тимошенко залишилася тільки вивіска

Кучма буде боротися за Україну без Ющенка

Кучму визнано найкращим президентом, а Ющенка - найгіршим

За матеріалами: УНІАН

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: