Кучма сподівається, що журналіст Гонгадзе живий

Екс-президент Кучма стверджує, що все ще вірить в те, що журналіст може бути живий, оскільки його тіла не було знайдено.

Колишній президент України Леонід Кучма сподівається, що український журналіст Георгій Гонгадзе живий. Про це він сказав сьогодні під час телемосту Київ - Москва - Тбілісі – Єреван.

"Деякі кажуть, мені це більше подобається, може, він живий. Я знаю, що ті депутати Верховної ради, які їздили в Німеччину на здійснення експертизи частинок тіла, знайденого в Київській області, то та експертиза не підтвердила, що це тіло Гонгадзе. Є хоч одна зачіпка", - сказав Кучма.

Водночас він висловив упевненість у тому, що зникнення Гонгадзе є політичною акцією.

"Людину, якщо її вбили, убивають в одному місці, потім через день або через два ховають у іншому місці, але так, щоб його обов`язково знайшли", - сказав він.

Кучма зазначив, що Гонгадзе він не знав особисто й бачив його тільки один раз на прес-конференції.

Він зазначив, що його можна підозрювати, що він щось не зробив для з`ясування всіх обставин справи, але Ющенко робив усе, щоб на цьому поставити крапку.

Кучма наголосив, що в будь-якому разі в цій справі не все ще сказано, тому що досі не зрозуміло, хто за всім цим стоїть.

Як відомо, Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. Генпрокуратура порушила кримінальну справу за фактом убивства.

У листопаді того ж року його обезголовлене тіло було знайдено в лісі поблизу населеного пункту Тараща Київської області.

Незабаром після цього було оприлюднено записи, зроблені колишнім майором Управління державної охорони Миколою Мельниченком у кабінеті тодішнього президента Кучми.

На плівці голос, схожий на голос Кучми, віддає розпорядження "розібратися з журналістом". Слідство, утім, не розглядає екс-президента фігурантом справи про вбивство.

2008 року троє колишніх працівників департаменту зовнішнього спостереження і кримінальної розвідки МВС України - полковники Валерій Костенко і Микола Протасов, майор Олександр Попович - були визнані винними у здійсненні вбивства журналіста та засуджені до 12 та 13 років позбавлення волі.

Ще один обвинувачений - колишній керівник згаданого департаменту МВС Олексій Пукач - перебуває в розшуку. Однак замовників убивства досі не встановлено.

23 лютого 2009 року Кучма був укотре допитаний слідчим Генеральної прокуратури України у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

Читайте також:

Генпрокуратура допитала Кучму

8 років з дня зникнення Ґонґадзе

У справі Ґонґадзе не поставлено крапку

Суд оголошує вирок виконавцям убивства Ґонґадзе

ВідеоКучма про Гонгадзе

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: