Кучма: Тимошенко двічі кинула Ющенка, кинула б і Януковича

Екс-президент вважає, що "широку" коаліцію створити було неможливо, а президент, обраний у парламенті, - ніхто.

"Широка" коаліція БЮТ і Партії регіонів від самого початку була "мертвонародженим дитям наївного політиканства".

Таку думку висловив колишній президент Леонід Кучма. "Не про справи ж думали, коли задумували, вели, переривали, відновлювали і знову то перервали, то припинили переговори про цю коаліцію!", - вважає він.

На його думку, депутати, якщо вони хотіли боротися з економічною кризою, повинні були "дружно приймати принципові антикризові закони?" "Хто заважає сьогодні? ПРиБЮТ від початку був мертвонародженим дитям наївного політиканства", - наголосив Кучма.

"Та й чисто по-життєвому? Хіба так вже неправі були люди, які весь час казали Януковичу: "Зупинися, не квапся, подумай!"? Словами відомої пісні: "Куда ты держишь путь?", - продовжив екс-президент. "Юлія вже двічі "кидала" Ющенка. Хто міг дати гарантію, що наступним не стане Янукович?", - пояснив він.

На зауваження про те, що екс-президент Леонід Кравчук "за широку коаліцію горою", Кучма відповів: "Від усієї цієї витівки залишиться тільки це чудне слово: "ширка".

"Я упевнений, що Леонід Макарович не гірше мене розуміє, що на даному історичному етапі президент, обраний не всенародно, а кулуарно, – це ніхто і звуть його ніяк", - зазначив Кучма.

"Ставлять за приклад Німеччину. Може, через піввіку й Україна до такого стану дозріє. Німеччина йшла до нинішньої системи влади через окупацію переможцями в Другій світовій війні, через План Маршалла, через введену переможцями цензуру, заборони політичної діяльності", - наголосив він.

"За Планом Маршалла вона багато чого одержала. А нам же ж ніхто нічого не дає, скоріше, навпаки, намагається потягти, що погано лежить. Додайте до цього відсутність в Україні ідеологічних партій, торжество бюрократії, слабкість реального громадянського суспільства", - наголосив політик.

На питання про те, що "панування бюрократії почалося якщо не при Кучмі, то і не при Ющенку", Кучма відповів: "Тим більше, потрібен повноцінний президент, щоб поступово послабляти це панування".

"І відсталість, і бідність України теж почалися не при Кучмі. Я не помру від скромності. Але ви не посмієте назвати мене хвальком, якщо скажу, що прийняв країну з десятьма тисячами відсотків інфляції, а здав – з діючою космічною галуззю", - заявив екс-президент.

На питання журналіста, "так може, прийшов час повертатися", Кучма розсміявся: "Ти сказав".

Нагадаємо, раніше Кучма заявив, що під час свого президентства розглядав Віктора Ющенка, як одного з кандидатів на заміну собі, але потім розчарувався в чинному главі держави.

Раніше прем'єр-міністр Юлія Тимошенко звинуватила у невдачі переговорів про створення "широкої" коаліції Януковича та Ющенка.

Глава уряду звинуватила своїх опонентів, зокрема, у змові та спробі дискредитувати її.

Про невдачу "ширки" стало відомо 6 червня, коли Віктор Янукович сказав, що не погодився з обранням президента у парламенті, а досвід коаліційних переговорів із БЮТ буде використовувати вже після виборів. У відповідь Тимошенко заявила, що йде у президенти.

Читайте також:

Тимошенко впевнена, що Ющенко і Янукович змовилися, щоб її "кинути"

Кучма розповів, як вів Ющенка у президенти

Кучма: від уряду Тимошенко залишилася тільки вивіска

Кучма відмовився брати участь у президентських виборах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: