Кучма: в угодах Януковича-Мєдвєдєва більше питань, ніж відповідей

Кучма зауважив, що повинні бути прописані правила співпраці. "Все має бути прозоро, і завжди треба відстоювати свій національний інтерес".

Другий президент України Леонід Кучма вважає, що з Російською Федерацією співпрацювати необхідно, але в підписаних угодах більше питань, ніж відповідей.

На його думку, яку він висловив журналістам 20 травня в ході прес-конференції в Дніпропетровську, ціна за прокачування газу по території України повинна бути ринковою.

"Ціна газу ринкова - так давайте ринкову ціну і на прокачування. А чому на 10 років, ціна не відповідає ринковій? І ще одне питання - питання обсягів прокачування: гарантій з боку Росії немає", - сказав Кучма.

За його словами, незрозумілою для нього залишається і вартість оренди бази Чорноморського флоту Російської Федерації в Севастополі.

"Чому ціна на базу в Севастополі залишилася 97 млн? Це ціна 1997: не треба нам через бартер, що ми знизили ціну на газ і це в рахунок бази Чорноморського флоту. Більше питань, ніж відповідей ... Росію необхідно завжди розглядати тільки з точки зору власних національних інтересів ", - зауважив екс-президент.

Разом з тим, він позитивно оцінив зустріч лідерів України та Росії 17-18 травня в Києві. "Я в цілому оцінюю візит, як позитивний - це продовження того стратегічного курсу, який був при мені і при прем'єрі Януковичі", - заявив Кучма.

Він також підкреслив, що харківські угоди відповідають з перехідними положеннями Конституції і що з Росією потрібно співпрацювати.

"Співпрацювати - так, створювати газотранспортний консорціум - так ... Якщо Росія дасть нам технічний кредит, - треба будувати атомний блок ... Контрольний пакет акцій з авіабудування повинен бути у України, а якщо буде навпаки, то ми перетворимося просто в конструкторське бюро. Росія зацікавлена в українських літаках Ан-70, особливо АН-124-100 ... Суднобудування - треба співпрацювати, космос - теж ", - сказав Кучма.

При цьому він зауважив, що повинні бути прописані правила співпраці. "Все має бути прозоро і завжди треба відстоювати свій національний інтерес", - резюмував він.

Кучма раніше заявив, що ціна оренди військової бази в Криму для Чорноморського флоту Російської Федерації повинна бути чітко зафіксована та відкрита.

Читайте також:

Ющенко закликав Кравчука і Кучму виступити проти Януковича

Кучма вважає, що Янукович законно дозволив орендувати Севастополь Росії

Газ в обмін на флот: угода Януковича з Мєдвєдєвим

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: