Кучма відмовився брати участь у президентських виборах

Екс-президент впевнений, що у разі його балотування на посаду глави держави, у країні завариться "каша" і на нього буде вилито багато "помиїв".

Екс-президент Леонід Кучма не має наміру балотуватися до парламенту і швидше за все не піде на президентські вибори.

Про це він розповів в інтерв'ю "Фокусу".

Коментуючи свою участь у презентації громадського руху "Нова Україна", очолюваного Володимиром Семиноженком, Кучма сказав, що ця організація "може і повинна" піти на парламентські вибори, але без нього.

"Ще не вистачало під тим куполом сидіти", - сказав він.

"Фокус" також відзначає, що про участь у президентських виборах Кучма "говорить ухильно, в дусі "скоріше ні, ніж так".

"Протягом останніх років президентства, починаючи з прослушки з-під дивану, я перебував під постійним вогнем. Скільки бруду на мене вилили, яке полювання на відьом розпочалося після 2004 року! Ви уявляєте, яка каша завариться, якщо я вирішу піти на президентські вибори, скільки помиїв буде знову вилито?", - зазначив він.

"І, напевно, ще дуже мало часу минуло, щоб люди могли зрозуміти, де правда, а де брехня", - додав Кучма.

Нагадаємо, у березні Кучма припустив свою участь у наступних президентських виборах. Він заявив, що готовий зробити це задля примирення Віктора Ющенка та Юлії Тимошенко, які, на його думку, обов'язково об'єднаютья проти нього.

"Я на повному серйозі, хоча кажу, що доля жарту обов’язково має бути, я хотів виступити в ролі об’єднуючої людини. Об’єднуючої людини, щоб президент та прем’єр-міністр об’єднались хоча б проти мене і забули про свої чвари", - наголосив Кучма.

На питання, чи можлива в нинішніх умовах коаліція БЮТ і Партії регіонів і яким чином, на його думку, будуть розвиватися політичні події, Кучма відповів:

"Не здивуюся, якщо все залишиться в нинішньому стані. І в ситуації, коли до виборів залишилося всього нічого, це було б, на мій погляд, правильно".

"Можна було б їх (БЮТ та Партію регіонів) зрозуміти, якщо б така коаліція відбулася відразу після виборів. Нагадаю, до речі, що я категорично проти виборів президента в стінах парламенту. Нам потрібен дієвий президент, а не Михайло Іванович Калінін при Сталіні" , - додав екс-президент.

Коментуючи ініціативу президента Віктора Ющенка щодо створення двопалатного парламенту, зокрема, ідею надання довічного сенаторства колишнім президентам у верхній палаті, Кучма зазначив:

"Напевно, ніхто й не подумав, що він турбується про Кравчука і Кучму. Не треба цього робити ні зараз, ні надалі! Даремно він вніс таку пропозицію, тому що скажуть: президент дбає про свої особисті інтереси, про своє майбутнє працевлаштування".

Кучма також заперечує подібність своїх дій на посаді президента до дій Ющенка в кінці своєї каденції.

"Нас не можна порівнювати. Жодною подібністю і близько не пахне. Я був послідовним у своїй думці про Конституцію, і не в останній рік правління, а починаючи з 1995 року, коли був розроблений проект першої Конституції, в якій був передбачений двопалатний парламент. Але смішно думати, що ще в 1995 році я готував її під себе. Ні, це була моя принципова позиція".

Коментуючи свою ідею щодо створення двопалатного парламенту, Кучма пояснив, що в той час Верховна рада "була по суті лівою".

"Комуністи і соціалісти - їхні брати по розуму - штампувати популістські закони. Хотіли подобатися населенню. Популізм парламенту - одна з причин того, що Україні належав світовий рекорд з інфляції. Десятки тисяч відсотків. Не було іншого способу фінансувати все, що обіцялося народу, крім як друкувати і друкувати гроші", - сказав він.

"Треба було думати, як припинити цю чехарду. Виходом могла б стати друга палата парламенту. Але в 1996 році Олександр Мороз під час ухвалення Конституції з успіхом поставив на цих планах хрест", - додав Кучма.

Читайте також:

Кучма захотів у президенти, щоб об'єднати Ющенка і Тимошенко

Кучма буде боротися за Україну без Ющенка

Кучму визнано найкращим президентом, а Ющенка - найгіршим

Азаров порівняв Кучму з привидом батька Гамлета

ВідеоКучма не буде балотуватися в президенти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: