Кучма: російський флот ніколи не піде з Севастополя

Леонід Кучма не бачить загрози російського флоту в Криму для України і вважає, що він залишиться навіть після закінчення терміну оренди.

Екс-президент Леонід Кучма вважає, що Чорноморський флот РФ у Криму не несе загрози Україні, і з його існуванням потрібно змиритися.

Про це він заявив в інтерв'ю іспанській газеті El Pais.

"З військової та стратегічної точки зору, російський флот не являє собою небезпеки, та його здатність поновити свій склад обмежена угодою про розподіл радянського флоту", - сказав він.

Кучма зауважив, що безпека України гарантована меморандумом у Будапешті (1994), згідно з яким Київ відмовився від свого ядерного потенціалу.

Він також висловив думку, що жоден російський президент не зважиться на виведення ЧФ РФ з України.

"Хіба хтось може уявити, що Росія піде, коли скінчиться термін? Вона не піде, бо не має куди йти, тому що база у Новоросійську, яка вона намагається збудувати, коштує тисячі мільйонів", - наголосив Кучма.

"Хіба хтось думає, що треба боротися з Росією чи що хтось стане на наш бік? Я певен, що ані Євросоюз, ані США й пальцем не поворухнуть, бо піти з Севастополя - це був би такий моральний удар для російської психології, що, якби російський президент прийняв рішення (забрати флот), наступного ж дня він перестав би бути президентом", - сказав екс-президент.

Говорячи про пропозицію об'єднати Газпром і Нафтогаз, Кучма зазначив, що підтримує ідею співпраці в енергетичній галузі. Але він "категорично проти" об'єднання Газпрому та Нафтогазу, через їх різні вагові категорії.

Він також зазначив, що підтримує співпрацю в авіаційній та морській галузях, включаючи виробництво атомних електростанцій та установки для збагачення урану.

Нагадаємо, нещодавно президент РФ Дмитро Мєдвєдєв наголосив на важливості збереження бази ЧФ для Росії, тому що "це елемент європейської системи безпеки".

Читайте також:

ЧФ РФ заборгував севастопольцям зарплату за півтора роки

МЗС: російський флот у Криму не загрожує суверенітету України

Затулін: офіцери ЧФ Росії повинні мати подвійне громадянство

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: