Кучма звинуватив Мельниченка у загибелі Гонгадзе

Екс-президент вимагає від Генпрокуратури поновити закриту в 2005 році кримінальну справу проти Мельниченка.

Екс-майор Держохорони Микола Мельниченко спровокував загибель журналіста Георгія Гонгадзе і суспільно-політичну кризу в країні. Про це заявив колишній президент Леонід Кучма.

1 червня Кучма звернувся до Генпрокуратури зі скаргою на закриття кримінальної справи проти Мельниченка.

У скарзі Кучма нагадав, що Генпрокуратура закрила кримінальну справу 1 березня 2005 року, оскільки вважала, що Мельниченко організував прослуховування кабінету президента для запобігання шкоді громадським інтересам і у зв'язку з цим його дії не є злочинними.

У документі зазначено, що у Генпрокуратури не було правових підстав для визнання дій Мельниченка вчиненими в стані гострої потреби, а значить і не було правових підстав для закриття кримінальної справи.

На думку Кучми, Мельниченко не тільки не усунув якусь небезпеку, а навпаки, його дії призвели до трагічної загибелі журналіста Георгія Гонгадзе, спровокували суспільно-політичну кризу в країні і заподіяли значної шкоди авторитету України у світі.

Як зазначається у скарзі, "очевидним є те, що Мельниченко роками не передавав записи правоохоронним органам і не інформував осіб про небезпеку, яка нібито їм загрожувала, а керувався своїми особистими, у тому числі й корисливими мотивами. Метою здійснення ним несанкціонованого запису розмов був шантаж осіб, записи розмов яких здійснювались, оприлюднення змісту розмов у ЗМІ для дискредитації певних державних діячів та службовців, продаж записів розмов іншим особам, передача їх політичним опонентам президента України Кучми, що виключає стан крайньої необхідності у Мельниченка".

Кучма підкреслює, що збереження фактичної недоторканності Мельниченка означає відмову слідства від пошуків справжніх замовників убивства журналіста Гонгадзе, які організували злочинне прослуховування кабінету президента та фальсифікували зроблені там записи.

Читайте також:

Марчук: кабінет Кучми - "гріховне місце", звідки віддавалися злочинні накази

Односельці Кучми готові "по-чоловічому" розібратися з Мельниченком

Кучма звинуватив Мельниченка у співпраці з російськими спецслужбами

Мельниченко: якщо мене закриють у СІЗО – живим не вийти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: