Кучму прослуховували системою часів КДБ

Один зі свідків у справі Кучми стверджує, що екс-президент не підозрював, що його прослуховують.

Другий президент України Леонід Кучма не підозрював, що його кабінети прослуховуються.

Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив свідок-звинувачуваний по справі "міліцейських перевертнів" Юрій Нестеров (що знаходиться в сусідній камері з генералом Олексієм Пукачем), на чиїх свідченнях фактично ґрунтується справа Кучми.

"Одного разу І.Гончаров (звинувачувався в створенні банди "міліцейських перевертнів" і керівництві її діяльністю) попросив, щоб я повозив його по місту. Ми їздили цілий день. Він сказав тоді, що Кучма навіть не підозрює, що його кабінети прослуховуються", - зазначив він.

За словами Нестерова, тоді Гончаров розповів, що "ще в колишньому СРСР існувала стаціонарна система прослуховування. Вона залишилася в спадок від КДБ і до цих пір працює".

"Він сказав, що багато кабінетів адміністрації прослуховують; що перед виборами треба було щось робити. Мова йшла про спільні зусилля "канівської четвірки" в пошуку компромату для імпічменту Кучми", - повідомив Нестеров.

Він розповів, що у жовтні 2000 року Гончаров з радістю розповідав у його присутності своєму помічникові, що "скоро Даниличу ініціюють імпічмент", тому що "Кучма говорить в кабінеті, і не знає, що його пишуть".

"Тоді ж він дав нам почитати роздруківки, як він сказав, записів з кабінету. Пам'ятаю точно, що нічого надприродного там не було: мат, якісь прізвища. І. Гончаров тоді сказав: звичайно, цього мало для імпічменту, але ... потім прозвучала фраза про те, що одна жінка з апарату президента когось підбурювала, "щоб Данилич побільше говорив", - йдеться у розповіді Нестерова.

За його словами, Гончаров казав, що ці записи ніхто не сприймав серйозно.

"Наскільки я пам'ятаю, плівки "молодого офіцера"(Мельниченка - ред.) кому тільки не пропонувалися до вересня 2000 року - і соціалістам, і рухівцям, і за кордон тощо ... З цими плівками пов'язана і смерть двох колег Мельниченка, яких, як розповідав Михайленко в суді, отруїв його шеф І. Гончаров. Це охоронці-водії когось із "канівської четвірки". Як говорив Михайленко, їх убили тому, що вони занадто багато знали про справу Г. Гонгадзе", - додав Нестеров.

Нагадаємо, "плівки Мельниченка" були визнані доказом у розслідуванні вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Робоча версія слідства у справі проти Кучми – що він доручив лише залякати Гонгадзе, а вбити журналіста з власної ініціативи зважився тодішній глава МВС Юрій Кравченко.

Раніше Апеляційний суд Києва залишив чинним рішення Печерського райсуду Києва, яким було визнано законним зняття з Пукача обвинувачень у замовленому вбивстві Гонгадзе.

Читайте також:

Кучма не зрозумів, чому плівки Мельниченка визнали доказами

Генпрокуратуру поки не цікавлять інші злочини з "плівок Мельниченка"

"Плівки Мельниченка" визнали доказом у розслідуванні вбивства Гонгадзе

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: