Куди подіти ялинку після новорічних свят: корисні поради

Куди подіти ялинку після новорічних свят: корисні поради

Куди можна подіти ялинку після новорічних свят / Фото: Unsplash

Якщо ви плануєте просто викинути її на смітник, то це — не найкраща ідея. Куди можна подіти ялинку після свят?

Ті з українців, які ставлять на різдвяно-новорічні свята у себе вдома живі ялинки, після закінчення святкування завжди думають, як позбутися дерев. Тому нерідко можна побачити ялинки у сміттєвих баках, хоча це суворо заборонено комунальниками. Що ж робити?

Як можна утилізувати новорічну ялинку

  • Можете знайти котельню, яка працює на деревних відходах, зібрати всі ялинки в вашому будинку і організувати масовий вивіз хвої. Так гори сміття не будуть накопичуватися поряд з будинком у дворі.
  • Ялинку, яка має багато хвої та гілок, можна відвезти до ферми чи зоопарку. Вона стане не лише натуральним кормом, але й буде корисною для деяких тварин (наприклад, барси, тигри використають її як кігтеточку, а птахи — як підстилку).
  • Зібравши багато ялинок (можна зібрати у друзів, сусідів), можна відвезти їх на дачу чи заміський будинок — вони стануть додатковими засобами для розтоплення.
  • Хвойна тирса підійде для підживлення саду та городу. А якщо подрібнити її до стану трісок, то можна підсипати нею кущі і рослини. Вона стане чудовим захистом від ерозії ґрунту, а якщо розсипати її на картопляній грядці, то її оминуть шкідники.
  • У Києві, до прикладу, комунальне підприємство "Київзеленбуд" щорічно організовує пункти прийому новорічних ялинок. Карту та адреси таких пунктів можна знайти на сторінках підприємства у соціальних мережах.
  • Ялинка може стати справжньою знахідкою для творчих людей, адже з неї можна зробити багато різних дерев'яних дрібничок та виробів.

Як утилізують новорічні ялинки в інших країнах

Як утилізують новорічні ялинки в інших країнах / Фото: Unsplash

У США також є пункти прийому використаних ялинок. А в Нью-Йорку кілька років поспіль влаштовують фестиваль тирси – традицією стало після Нового року не просто викинути ялинку, а принести до пункту та кинути у подрібнювач. Особливо цікаві вони дітям, які люблять дивитися, як дерева перетворюються на тирсу. Пізніше її розсипають у парках, як добриво для молодих дерев. Крім того, в Америці з ялинкових відходів роблять наповнювач для котячих туалетів та папір.

У Берліні існує спеціальний "ялинковий патруль". Він їздить містом і збирає викинуті дерева, щоб потім використати їх як дрова для теплоелектростанцій. Крім того, в Німеччині з ялинок роблять ламінат та ялинові паливні гранули.

Паливні брикети з ялинкової тріски роблять в Австрії. Австрійці формують із ялинкової тріски паливні брикети. Взагалі всі частини ялинки чудово йдуть на добрива, підсипку газонів. З великих дерев, що стоять на центральних вулицях та площах, роблять годівниці для тварин та шпаківні для птахів.

У Канаді з ялинкових відходів виготовляють навіть ліки.

У Фінляндії та Швейцарії стовбури дерев використовують на меблевих фабриках, а голки — у косметичній індустрії.

Читайте також: 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Новий Рік 2024
Наступна публікація