Куди подіти ялинку після новорічних свят: корисні поради

Дата публікації
Перегляди
4122
Час на прочитання
3 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Куди подіти ялинку після новорічних свят: корисні поради

Фото: Pexels

Викинути новорічну ялинку просто на смітник - не найкраща ідея. Розповідаємо, як правильно утилізувати використані дерева.

Коли новорічні свята добігатимуть кінця, ті українці, які ставили вдома живу ялинку, почнуть позбавлятися дерев. Нерідко ялинку залишають просто у сміттєвих контейнерах, хоча комунальники суворо забороняють це робити. Розповідаємо, як правильно утилізувати використані ялинки.

Як можна утилізувати новорічну ялинку

  • Ялинки можна використовувати як паливо для котельні, що працює на деревних відходах. Ви можете дізнатися, де у місті розташовані такі котельні, і навіть організувати масовий вивіз хвої від вашого будинку, аби гори хвойного сміття не накопичувалися у вашому дворі.
  • Якщо ялинка має багато гілок, її можна відвезти до зоопарку або ферми. Вони там згодяться не лише як натуральний корм, а й будуть корисними, наприклад, для барсів, тигрів та інших диких хижаків, адже стовбури дерев є зручними кігтеточками. Для копитних та птахів гілка можна використовувати в якості підстилки.
  • Якщо у вас є дача чи заміський будинок з каміном або піччю, можна зібрати багато ялинок, зокрема і взяти від друзів, та запастися дровами.
  • Городникам і садівникам сподобається ідея підживлення ґрунту ялиновими тирсами. А ще за допомогою подрібненої до стану тріски хвої можна посипати землю біля дерев та квітів. Це допоможе захистити їх від бур'янів та запобігти ерозії ґрунту. Полуниця, мульчована таким способом, не гниє, а картопляні грядки оминають шкідники.
  • У Києві, до прикладу, комунальне підприємство "Київзеленбуд" щорічно організовує пункти прийому новорічних ялинок. Карту та адреси таких пунктів можна знайти на сторінках підприємства у соціальних мережах.
  • А для творчих людей новорічна ялинка - це знахідка. З неї можна зробити безліч декоративних дерев'яних виробів та дрібничок. Дерев'яний посуд або елементи декору з такої ялинки дадуть їй змогу прожити друге життя після завершення свят.

Як утилізують новорічні ялинки в інших країнах

Фото: Pexels

У США теж існують пункти прийому використаних ялинок. Вже кілька років поспіль у Нью-Йорку влаштовують фестиваль тирси – традицією стало після Нового року не просто викинути ялинку, а принести до пункту та кинути у подрібнювач. Готову тирсу розсипають у парках, як добриво для молодих дерев. Крім того, в Америці з ялинкових відходів роблять наповнювач для котячих туалетів та папір.

У Берліні існує спеціальний "ялинковий патруль", який їздить містом і збирає викинуті дерева, які потім використовують, як дрова для теплоелектростанцій. Крім того, в Німеччині з ялинок роблять ламінат та ялинові паливні гранули.

Паливні брикети з ялинкової тріски роблять в Австрії.

У Канаді з ялинкових відходів виготовляють ліки.

Австрійці формують із ялинкової тріски паливні брикети. Взагалі всі частини ялинки чудово йдуть на добрива, підсипку газонів. З великих дерев, що стоять на центральних вулицях та площах, роблять годівниці для тварин та шпаківні для птахів.

У Фінляндії та Швейцарії стовбури дерев використовують на меблевих фабриках, а голки - у косметичній індустрії.

Читайте також: 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Новий Рік 2023
Дата публікації
Перегляди
4122
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація