Кукурудза, фарба та кісткова мука: з чого складаються популярні корми для котів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Чим дешевший продукт, тим більше ймовірності, що ваш кіт вже вегетаріанець.

Виробники так яскраво описують вміст котячого корму, що здається, його можна їсти і людям. Але чи справді цей корм корисний і для тварини, і для людини - дізнався ТСН.Тиждень.

З шести мільйонів українських котовласників тільки чверть купує корми преміум-класу. Решта - економить. І навіть при цьому витрачає неймовірні 8 мільярдів гривень щороку. Тобто сумарно усі господарі котів, а це кожна третя родина в країні, теоретично могли б прогодувати ціле Прикарпаття. Але віддають їх виробникам кормів.

В столичному супермаркеті під корм для тварин відведена окрема полиця. Ціни на сухий харч в упаковці стартують від 30 гривень. І це за найдешевші види. Журналісти купили найбільш розрекламовані сорти. Та спершу дізнаємось, яким має бути еталонне харчування котів.

“У кожного живого організму мають надходити, білки, жіри, вуглеводи. Чим корм хороший, що в кожному крекері цього корму міститься саме та кількість жирів, білків і вуглеводів, яка вказана на упаковці. так простіше, але не факт, що для цієї тварини краще”, - каже головний лікар ветклініки Ігор Степченков.

ВідеоКотяча їжа: чим і за які гроші українці годують своїх домашніх улюбленців

В Україні, як виявилось, котика вдома має кожна третя родина. ТСН.Тиждень долучився до святкування Дня кота та дослідив, чим і за які гроші українці годують своїх хвостатих домашніх улюбленців. 

Котяча їжа: чим і за які гроші українці годують своїх домашніх улюбленців

Найкрупніший завод з виробництва кормів в Україні минулого року випустив понад 40 тисяч тонн продукції - і це половина від усього проданого в нашій країні харчування для тварин. Свою рецептуру тримають в таємниці, аби конкуренти не підхопили. Але не приховують, що базовий інгредієнт усіх сухих кормів - це кукурудза.

Невже хатні хижаки, які мають харчуватися переважно м’ясом, стають вегетаріанцями мимоволі? Директор з маркетингу переконує, якщо власники купують дешевий корм - так. Але є ще супер-преміальний, щоправда за ціною він теж супер.

Власник столичного зоомагазину Георгій Деряжний радить розкрити очі на етикетку та навчитись розшифровувати таємні послання виробників. Ось приклад - дуже розкручений корм для котів. І не дешевий. Першим ділом тут пишуть про м’ясо. Але не поспішайте купувати, читайте далі.

“Ось тут кукурудзяний глютен, кукурудза. Вони його дроблять, щоб не показати реальну кількість”, - каже Деряжний.

Тобто м’ясопродуктів - геть дрібка. Але кукурудзи хоч відбавляй. Щоб не дати обвести себе навколо пальця Георгій радить корм нюхати.

“Корм дійсно хорошої якості не може сильно пахнути. Все, що сильно пахне, в нього додають підсилювачі. Тварини практично не сприймають на смак. Їм все вата. У них розвинений нюх”, - ділиться Георгій.

Ось чому усі коти мчать до мисок, як тільки почують шурхотіння різнокольорових подушечок. Але роблять їх не з вирізки, як показують на екрані, а з дешевої білкової сировини. Виходить порожній продукт. Але ось парадокс - за вмістом білків жирів та вуглеводів він дійсно відповідатиме усім вимогам. Інакше ви б просто не знайшли його в супермаркеті, каже Юрій Косенко, який і реєструє усіх виробників кормів для тварин.

Та якщо ви думаєте, що справи з їжею для ваших улюбленців зараз контролюються погано. То ви просто не знаєте, що буде наступного року. Бо у 2020 усякий реєстр скасовується.  І цілком ймовірно, що ваші тварини їстимуть не кукурудзу замість м’яса, а суцільну хімію. Бо все йде до того, що будь-який виробник зможе легко поставити свою продукцію на продаж, без будь-якої перевірки чи реєстрації.

Якщо ця система дісно запрацює, європейським виробникам стане легше заходити на український ринок. Але разом з тим побільшає і шахраїв.

Навіть сьогодні в розрекламованому, але дешевому кормі з супермаркета відшукати соковиті шматки м’яса та овочів  важкувато. Замість курятини там буде кісткове борошно. Воно теж вважається м’ясним продуктом. А кольорові подушечки - не корисна морква чи броколі, а не більше ніж фарба.

Кореспондент ТСН.Тижня Ірина Прокоф’єва

Залиште свій коментар

Вибір редакції