Кулеба заявив, що протягом 48 годин Україна евакуює із Сектору Гази своїх громадян

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Кулеба заявив, що протягом 48 годин Україна евакуює із Сектору Гази своїх громадян

Associated Press

Загалом в Секторі Гази перебуває близько 1600 українців.

Україна готується евакуювати понад 127 громадян з Сектора Гази, де набирає обертів військовий конфлікт. 

Про це під час засідання уряду 19 травня заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. 

За його словами, наразі в Секторі Гази перебуває близько 1600 українців, але повернутися додому виявили бажання не всі. Утім, Україна також отримала звернення від громадян Молдови, Білорусі та двох країн-членів Європейського Союзу.

"Зараз відбувається збройний конфлікт, ескалація ізраїльсько-палестинського протистояння. Існує реальна загроза життю та здоров'ю наших співвітчизників. Посольство України в Ізраїлі вже склало списки тих, хто зацікавлений в евакуації. Ми домовилися з владою Ізраїлю та Палестинської автономії про "зелений" коридор для евакуації. Вже відпрацювали організаційні питання з владою Єгипту", - розповів очільник МЗС.

Евакуацію планують провести "найкоротші терміни". Українців вивезуть з території Сектору Гази до Єгипту, а звідти організують авіарейс до України. "Якщо не станеться якихось форсмажорних подій у зв'язку із загостренням конфлікту, то, за нашими розрахунками, протягом 48 годин така евакуація відбудеться. Значна робота вже проведена. Зараз виходимо на фінішну пряму", - наголосив Дмитро Кулеба. 

Нагадаємо, між Ізраїлем та Сектором Гази загострився військовий конфлікт - уже декілька днів ізраїльська армія та бойовики терористичного радикального палестинського руху ХАМАС обмінюються ракетними обстрілами. На жаль, це призводить до жертв з обох боків. 

Палестинські бойовики продовжують обстріл ізраїльської території. Від початку конфлікту вони випустили понад 3,5 тис. ракет. Ізраїльтяни відповідають бомбардуваннями і повідомляють про знищення сотень будинків у Газі. Від початку конфлікту загинуло 215палестинців, зокрема, 61 дитина, а також 12 ізраїльтян, серед яких двоє дітей. 

Новини світу: десятки людей постраждали під час масштабних зіткнень на Західному березі річки Йордан

Новини світу: десятки людей постраждали під час масштабних зіткнень на Західному березі річки Йордан

 

Наступна публікація