Кулеба жорстко відреагував на угоду Угорщини з російським "Газпромом": "Це удар і ми відповімо"

Кулеба жорстко відреагував на угоду Угорщини з російським "Газпромом": "Це удар і ми відповімо"

УНІАН

"Тут не повинно бути жодного жалю і співчуттів", - наголосив Кулеба.

Будапешт вдарив по українсько-угорським відносинам, підписавши довгостроковий контракт з російським концерном "Газпром", і отримає від Києва "відповідну відповідь".

Таку заяву міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба озвучив в етері "Свободи слова" на ICTV.

"Ми маємо країну Угорщину, яка є членом ЄС і НАТО, водночас має особливі відносини з Росією, і завдала удару по українсько-угорським відносинам, виключивши український газопровід зі схеми постачання газу з Росії", - вказав очільник МЗС.

За його словами, "це удар" з боку Будапешта, і Київ буде "відповідати відповідно, тому що тут не повинно бути жодного жалю і співчуттів". 

Глава зовнішньополітичного відомства зауважив, що Україна перенесла засідання міжурядової українсько-угорської комісії з питань економічного співробітництва, яке мало відбутися 29-30 вересня у Будапешті, ще до підписання угоди між Угорщиною і Росією.

"Ми знали, що туди летить російська делегація, що ця угода буде підписана, і вони, підписуючи цей договір, вже знали про нашу позицію, - наголосив Кулеба. - Це не буде лише політичний крок - скасування засідання комісії, яка є головним органом двостороннього співробітництва. Будемо вживати інші кроки для захисту національних інтересів України в цій ситуації".

Як повідомлялося, уряд Угорщини ухвалив рішення про підписання з російським концерном "Газпром" нового контракту на постачання газу в обхід України, розрахованого на 15 років. Підписання документа відбулося в понеділок, 27 вересня. 

Через це рішення МЗС України ініціювало перенесення засідання міжурядової українсько-угорської комісії з питань економічного співробітництва.

"Вважаємо це виключно політичним, економічно необґрунтованим рішенням, прийнятим на догоду Кремля та на шкоду національним інтересам України і українсько-угорським відносинам", - заявило українське відомство.

Нагадаємо, що про домовленість між Москвою і Будапештом стало відомо наприкінці серпня. Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто не вказав, якою буде вартість газу за умовами нового контракту, проте заявив, що ціна буде "набагато вигіднішою" проти чинних досі умов.

Новини світу: Польща повністю відмовиться від російського газу у 2023 році

Новини світу: Польща повністю відмовиться від російського газу у 2023 році
Наступна публікація