Купити ялинку або орендувати: скільки коштуватимуть новорічні дерева цьогоріч

Дата публікації
Перегляди
2360
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Купити ялинку або орендувати: скільки коштуватимуть новорічні дерева цьогоріч

Лісівники наголошують, що різдвяні дерева варто купувати лише з чіпами, на них уся інформація про походження.

У деяких містах України вже відкрито ялинкові базари, а масово вони почнуть працювати наступного тижня ближче до свята Миколая - офіційного старту різдвяно-новорічних свят.

ТСН поцікавилися, за скільки хвойні дерева цьогоріч відпускають лісгоспи і скільки вони коштуватимуть на базарах. А також дізналися про новий тренд - оренду ялинки. Про це йдеться 12 грудня в сюжеті ТСН.19:30.

Ціни на ялинковому базарі

Запоріжжя – перше місто в Україні, де запрацювали ялинкові базари. Щоправда, поки покупців там небагато. Усі дерева – із Запорізького лісгоспу. Ціни на будь-який гаманець. Невеличкі метрові коштують від 150 гривень, двометрові пухнасті – до восьмиста.

Ялинки продають на підставках. Цей сервіс безкоштовний: якщо купуєте сосну, підставку зроблять задарма. До верхівки прикріплять спеціальний чіп – підтвердження того, що деревце зрубане законно. Чорних лісорубів тут немає.

Поки за два дні тут продали лише декілька ялинок. Проте, кажуть, перевірено – вже до Миколая розметуть усі.

Ціни у лісгоспах

У прикарпатських лісах до цих новорічно-різдвяних свят законно можна буде зрубати 32 тисячі ялинок. Але, за словами лісників, насправді люди рубають у рази менше новорічних красунь.

Саме з Прикарпаття розвезуть по країні ялицю білу та смереку - гордість тутешніх лісів. Хвойні, на перший погляд, однаковісінькі. Насправді - різниця разюча.

"У ялиці хвоїнки більші, білі прожилки. А в смереки більш колюча хвоя і менша. Менше пахне. Швидше осипається. Запах інтенсивніший у ялиці. Вона більш пахне. Більше дає запах лісу в кімнаті, ніж смерека", - пояснює т.в.о. директора Кутського лісгоспу Андрій Ониськів.

Нині попит на високі дерева, зазначають лісівники. Відпускні ціни, як і торік. Ціна залежить від висоти. Метрові ялинки коштують 70 грн, 2-3-метрові - 250-300 грн.

Там, де росли новорічні ялинки, але їх продали, посадять нові.

Тож, якщо на базарі продавець вам божитиметься, що в нього ялинка із самісінького карпатського лісу, знайте - це маркетинговий хід. Або перед вами браконьєр.

"Вона ж у лісі росте однобоко, несиметрично. Сама краща частина - це верхівка. І бракон'єри просто зрізають цю верхівку", - пояснює т.в.о. директора Кутського лісгоспу Андрій Ониськів.

Міністерство довкілля досі не узгодило Прикарпаттю так званих лімітів на вирубування. А гуртовики з цілої України вже з'їжджаються за цими святковими атрибутами.

У Києві ялинкові базари запрацюють від наступного тижня. А у Фастівському лісництві, це година їзди від Києва, саме відбирають дерева на продаж. Продаватимуть їх ближе до свят. Зрубана ялинка звичайна стоятиме максимум два тижні. Ціни на ялинки тут такі: до одного метра - 90 грн, 1,5 м - 120 грн, двометрова - 150 грн.

Лісівники кажуть, іще років із десять тому вони продавали хвойних утричі більше, ніж зараз. Тренди змінилися. Наголошують, що різдвяні дерева варто купувати лише з чіпами, на них уся інформація про походження. Дерева без бирок – бракон'єрські.

Час думати про свято: скільки цьогоріч коштуватимуть ялинки

Час думати про свято: скільки цьогоріч коштуватимуть ялинки

Нові тренди

Зорганізувати свято будь коли можна із ялинкою в горщику. У Києві за 850 гривень вам його здадуть в оренду і привезуть під двері.

"За таку ялинку ми повертаємо 250 грн. Фактично оренда виходить 600 грн. З урахуванням того, що привеземо і заберемо", - каже засновник Центру альтернативного озеленення Києва Роман Любека.

За його словами, більшість людей купує і висаджує в себе вдома чи під під'їздом, але третина припадає саме на оренду.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2360
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація