Курець подав до суду на Донецьку залізницю

Пасажир подав до суду на Донецьку залізницю з вимогою відшкодування моральної шкоди: він не зміг покурити протягом всієї подорожі з Донецька до Києва через відсутність місць для куріння.

Пасажир потяга № № 037-038 "Донецьк-Київ" Ігор Марусенко подав до суду на Донецьку залізницю з вимогою відшкодування моральної шкоди та облаштування в поїздах місць для куріння. В даний час справа відправлена на розгляд до суду.

За словами Марусенка, в середині січня він їздив у відрядження до Києва, користуючись послугами Донецької залізниці. По дорозі до Києва і назад, співробітники залізниці повідомили, що курити в потязі заборонено.

Можливість паління на вокзалі також була виключена, оскільки відповідно до статті 1 закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їхнього шкідливого впливу на здоров'я населення" це громадське місце, де куріння заборонено.

Тоді як Закон України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" не відносить потяг до громадських місць. У свою чергу, порушення на заборони куріння у потягах і громадських місцях може загрожувати штрафом до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян: у першому випадку і до десяти неоподатковуваних мінімумів у другому.

У той же час, як пояснив прес-секретар ДонЗД Володимир Селіванов, Донецька залізниця є структурним підрозділом ДП "Укрзалізниця" і не має права самостійно приймати подібні рішення, зокрема, про облаштування місць для куріння.

"Це більше питання до адміністрації залізничного транспорту України, тому що ми структурне підприємство, заходимо в "Укрзалізницю" і виконуємо всі вказівки, які регламентовані згори. Відповідно до закону, в Україні заборонено куріння в громадських місцях, до яких відноситься і залізничний транспорт. Тут ми не можемо десь індивідуально, в окремому регіоні зробити таку послугу ", - наголосив Селіванов.

Він запевнив, що юристи ДонЗД всебічно вивчать обставини інциденту і дадуть йому відповідну правову оцінку.

Читайте також:

В Україні курцями стають чоловіки-недоучки та жінки-інтелектуалки

Відмова від куріння покращує настрій

В Україні повністю заборонять рекламу сигарет

ВООЗ: пасивне куріння вбиває щорічно 600 тисяч людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: