Курка без гормонів, свіжий хліб та непрострочені солодощі. Як розпізнати якісні продукти

Ми поспілкувалися з експертами та склали список порад, щоб ви змогли обрати найкращі продукти.

Українські магазини часто свідомо чи умисно пропонують покупцям прострочену чи некондиційну продукцію. Причому в низці випадків продукт із терміном придатності, який добігає кінця, або ж видимими зовнішніми недоліками дисконтують.

До того ж споживачі інколи нехтують етикетками та не зважають на склад продукту. Проте всі хочуть харчуватися якісно — смачно й без неприємних наслідків. ТСН.ua склав список із 7 порад для того, аби обирати найкращі продукти.

По-перше, варто звертати увагу на зовнішній вигляд товару. Якщо некондицію фруктів видно одразу, то, наприклад, якість м’ясної продукції визначити значно складніше. "Існує всього три ознаки якості, за якими без додаткових досліджень можна визначити свіжість м'яса: колір, запах і консистенція", — зазначає головний технолог МХП Оксана Панасюк. Щоправда, усі ці три фактори залежать від його виду і сорту.

За словами технічного директора кондитерської корпорації Roshen Володимира Ярандіна, якість цукерок визначається низкою параметрів — від кольору, хрусту та консистенції при розломуванні до зовнішнього вигляду та запаху.

Поверхня м'яса завжди має бути гладенькою, а саме м'ясо — пружним. Після натискання на м'ясо, воно повинно знову прийняти початкову форму
головний технолог МХП Оксана Панасюк

По-друге, задля того, аби визначити свіжість продукту, його варто ретельно оглянути і перевірити якісні характеристики на дотик. "Поверхня м'яса завжди має бути гладенькою, а саме м'ясо — пружним. Після натискання на м'ясо (наприклад, пальцем) воно повинно знову прийняти початкову форму. Якщо з м'яса виділяється сік, він повинен бути завжди прозорим, а не каламутним чи молочнистим", — розповідає головний технолог МХП.

Аналогічно якість та свіжість радить перевіряти й генеральний директор "Теремно Хліб" Андрій Тищенко. "Хліб повинен бути м’яким, не забитим. Проте варто зважати й на рецептуру конкретного виду виробу", — каже він.

Яловичина має темно-червоне забарвлення, а ось колір курятини може варіюватися від блідо-рожевого до рожевого. Курячий жир може бути блідо-жовтим чи жовтим
головний технолог МХП Оксана Панасюк

По-третє, варто звертати увагу на колір продукту. "Так, яловичина має темно-червоне забарвлення, а ось колір курятини може варіюватися від блідо-рожевого до рожевого. Курячий жир може бути блідо-жовтим чи жовтим", — зазначає Панасюк. За її словами, у якісного продукту не допускається жодних змін кольору на коричнево-зелений чи зеленувато-жовтий.

Якщо ж мова йде про ковбаси, кольорові цукерки чи випічку, варто звернути увагу на те, які барвники можуть використовуватися на приготування того чи іншого продукту.

Запах свіжого м'яса варіюється від нейтрального до ледь кислуватого і типового для м'яса. Це означає, що воно свіже
головний технолог МХП Оксана Панасюк

По-четверте, якщо якість товару викликає недовіру, необхідно його понюхати. "Запах свіжого м'яса варіюється від нейтрального до ледь кислуватого і типового для м'яса. Це означає, що воно свіже", — каже Оксана Панасюк. Ні в якому разі, за словами експерта МХП, м'ясо не повинно мати кислий, солодкий або, тим паче, затхлий запах.

П’ята порада полягає в тому, що потрібно завжди зважати на особливості продукту. Наприклад, якщо це торт, його несвіжість видасть осілий крем, зіпсований хліб викаже черства скоринка, молочні продукти — зміна консистенції. Крім того, якщо м'ясо не упаковане, не соромтеся запитати продавця про постачальників.

"Якщо продавець може показати документи про виробника і термін зберігання, то, як правило, це свідчить про свіжість продукту. Після тривалого зберігання змінюється і структура поверхні. На ній з'являються плями і утворюється клейка і липка плівка. При натисканні пальцем таке м'ясо не еластичне, а м'яке і губчасте", — розповідає Панасюк. Усі ці ознаки є показниками того, що таке м'ясо в їжу вживати не можна. Найкращий захист для споживачів — це здоровий рівень недовіри під час покупки м'ясних товарів і виробів.

По-шосте, варто розуміти, що деякі категорії продуктів, які швидко псуються, варто купувати охолодженими та лише за умов належного їх зберігання у спеціальних приміщеннях та холодильних камерах. Наприклад, не варто купувати молоко, масло чи кефір, які зберігаються на підлозі чи на звичайній полиці в торговому залі. Це стосується й м’яса, риби, готових страв. Умови зберігання можуть позначатися на смакових якостях.

Основна, сьома порада для всіх покупців — уважно вивчайте інформацію на пакуванні. Зокрема, варто перевірити термін придатності, склад продукту, належні вимоги до умов зберігання. Також упаковка має бути без пошкоджень, з вказаним номером партії. Наразі виробники продуктів харчування намагаються об’єднати якість та безпечність своїх виробів в оптимальному для споживача продукті.

Безпека харчових продуктів — гарантія того, що він не завдасть шкоди, якщо буде відповідно приготовлений і(або) його буде вжито за призначенням. Якість — загальна сукупність характеристик і властивостей продукту, здатних задовольняти потреби споживача.

Для того, аби чітко розуміти, що ви купуєте, обирайте товари надійних, відомих торгових марок та уважно читайте написану на етикетках інформацію
голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа

При цьому, зазначають харчовики, безпека має пріоритет в порівнянні з якістю. Оксана Панасюк з МХП додає, що більшість мікроорганізмів гинуть при високих температурах. Тому під час приготування м'яса слід забезпечити достатню термообробку.

Якісний продукт не може бути небезпечним, проте безпечний продукт — не завжди високоякісний, — зауважує голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа. "Для того, аби чітко розуміти, що ви купуєте, обирайте товари надійних, відомих торгових марок та уважно читайте написану на етикетках інформацію", — радить він. Адже виробники продуктів відомих брендів навряд чи готові пожертвувати репутацією, знизивши якість.

Залиште свій коментар

Вибір редакції