Курортне Коблеве втрачає пляжі через незаконні забудови та недбалих хазяїв

Вода підступила до будинків відпочинку.

Курортна зона Миколаївщини - Коблево - під загрозою, бо сповзає у море. Подекуди вода поглинула майже весь пляж і підійшла під будинки місцевих баз відпочинку, йдеться у сюжеті ТСН.12:00.

У місцях, де минулого року пляж був завширшки 30 метрів тепер залишилась вузька смуга піску. Пляж перед базою відпочинку "Зоря", кажуть місцеві, зник після зимових штормів. Крайня лінія будинків тепер просто висить над морем.

"Хвилі були сильні. Вода доходила, змивала навіть до огорожі", - розповідає місцевий житель.

Море поглинуло все, що було на березі. Водою змило бетонні плити, які були дорогою до моря для пожежних машин. Тепер працівники бази ламають голову, як укріпити те, що залишилось. Пляж вирішили збільшити за рахунок перенесення будинків.

Люди звинувачують у бідах сусідню базу відпочинку. Берег і раніше поглинало море, утім навесні вода відходила. Остаточно затопило після того, як сусіди збудували бетонну споруду у морі.

"Зробили хвилерізи і від них до нас пішло", - розповідає працівник бази відпочинку Олександр Радченко.

ВідеоКурортна зона Миколаївщини "Коблево" може затонути у морі

Решта узбережжя Коблевого майже не постраждала. Тим не менш, вода сантиметр за сантиметром поглинає берег – констатують екологи. Це – світова тенденція, яка пов'язана з потеплінням. Утім у Коблевому останніми роками цей процес став надто стрімким.

"Добування піску, забудова, руйнування берегів привели до того, що ми просто змінили конфігурацію. Потрібно припинити добування піску, припинити хаотичну забудову берегів", - запевняє еколог Олег Деркач.

30 кримінальних проваджень щодо незаконного будівництва у Коблевому нині в судах, каже прокурор. Намагаються повернути до державної власності і 8 кілометрів берега, які колишній губернатор віддав у довгострокову оренду одеській фірмі. Вони, кажуть у прокуратурі, замість того, щоб укріплювати берег, лише заробляють на атракціонах та руйнують пляж.

Берег потрібно терміново укріплювати гідротехнічними спорудами – наголошують екологи. Ставити хвилерізи та дамби.

Селищна рада вже розпочала шукати гроші. Утім, кажуть, що навіть якщо знайдуть таку суму, не зможуть її використати до тих пір, поки фактичним власником пляжу є одеські комерсанти.

Кореспондент ТСН Лілія Родіна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: