Курортні сезони в Криму можуть зірватися

Всю сірку з затонулих суден було розмито по Керченській протоці, а нафтова пляма простяглася вздовж Південного берега Криму.

Концентрація вуглеводнів у Керченській протоці, де 11 листопада під час шторму відбулося декілька корабельних аварій, в 30 разів перевищує гранично припустиму концентрацію, заявив агенції "РИА Новости" офіційний представник Ростехнагляду Євген Аношин.

"У Керченській протоці наші фахівці зафіксували перевищення гранично допустимої концентрації вуглеводнів у 30 разів," - сказав чиновник. Водночас екологічна громадськість заявляє, що розлив нафтопродуктів в Керченській протоці може серйозно позначитися на курортній привабливості Кримського півострова.

Тимчасом екологи й "зелені" на прес-конференції в Сімферополі заявили, що нафтова пляма дрейфує і вже простяглася вздовж Південного берега Криму. Про це передає УНІАН.

"Багато хто помилково думає, що пляма не може піти по контуру Кримського узбережжя через ту просту причину, що вітер був з іншого боку, але чомусь не враховується той чинник, що в морі є течії, які можуть рознести цю пляму по всьому узбережжю," - заявила керівник секретаріату Партії зелених України Наталя Коваль.

Катастрофа в Азовському морі
УНІАН
Особливо небезпечним екологи вважають можливий викид нафти на берег.
Екологи стверджують, що якщо сьогодні не вжити термінових заходів, то пляжі ПБК можуть постати під загрозою забруднення, а значить, курортний сезон в Криму може бути зірваний, причому не тільки в 2008 році. "На сьогоднішній день є загроза того, що курортні сезони будуть зірвані протягом трьох, чотири, п`яти років", - зауважила Наталя Коваль.

За даними професора, експерта НАН України Володимира Захматова, вже сьогодні в Керчі під шаром піску на пляжі є "конгломерати нафти". "Чим це загрожує? Пригріє сонечко, вона (нафта) розтечеться, виступить вгору", - сказав він, додавши, що для отруєння відпочивальників буде досить і невеликого джерела.

Експерт стверджує, що "катастрофа в Криму найближча за масштабами до Чорнобильської катастрофи, порівняно з усім тим, що відбулося в Україні після Чорнобиля". "Я абсолютно готовий відповідати за свої слова перед будь-якою аудиторією", - наголосив Володимир Захматов.

ВідеоКурорти Криму під загрозою

ВідеоДругий Чорнобиль таки настав

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: