Кузьмін розповів, що заважає "повісити" на Тимошенко вбивство Щербаня

Кузьмін розповів, що заважає "повісити" на Тимошенко вбивство Щербаня

Генпрокуратура не може допитати ключового свідка

Між Україною і США немає договору про надання правової допомоги.

Генеральна прокуратура України не може допитати ключового свідка у справі про вбивство депутата Євгена Щербаня.

Про це в інтерв'ю ЛIГАБiзнесIнформ розповів перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін.

"Інформація про те, що Тимошенко заплатила за його (Євгена Щербаня - ред.) вбивство, є. Ця інформація підлягає ретельній перевірці", - сказав він.

За його словами, для того, щоб перевірити цю інформацію, треба допитати Петра Кириченка (колишній бізнес-партнер Павла Лазаренка - ред.), який отримав притулок у США.

На питання, чому неможливо допитати Кириченка так, як допитували Лазаренка, Кузьмін відповів:

"Ми його допитували за його письмовою згодою. За американськими законами не можна людину допитати про злочини, вчинені в Україні, без її згоди і згоди її захисника".

"Враховуючи, що між Україною і США немає договору про надання правової допомоги, нам ніхто не зобов'язаний допомагати", - додав прокурор.

Як вважає Ренат Кузьмін, Лазаренко погодився дати свідчення, бо перебуває в статусі обвинуваченого.

"Термін ув'язнення у нього закінчується в листопаді 2012 року. Як тільки ув'язнення в США закінчиться, у нього є два шляхи: попросити політичного притулку у США або повернутися на батьківщину. Тут виписана санкція на його арешт", - заявив Кузьмін.

"Так що, в даній ситуації він повинен співпрацювати зі слідством і думати, як йому жити далі. Крім того, він офіційно в розшуку. При спробі виїхати в будь-яку іншу країну він буде затриманий Інтерполом. І відправлений в Україну", - сказав заступник генпрокурора .

"А Кириченко перебуває під захистом. Він отримав притулок. Я думаю, що він отримав громадянство. У нього зовсім інше становище", - сказав Кузьмін.

Раніше Кузьмін заявив, що в матеріалах справи проти Павла Лазаренка в США є інформація про причетність Юлії Тимошенко до вбивства Євгена Щербаня.

Нагадаємо, підприємець і депутат Ради Євген Щербань разом із дружиною був розстріляний в аеропорту Донецька в 1996 році.

Читайте також:

Лазаренко заявив, що не "замовляв" Щербаня та Гетьмана

ПР хоче перевірити причетність Тимошенко до вбивства Щербаня

ГПУ скаже, за чиї гроші вбили Щербаня (відео)

Генпрокуратура воліє посадити Тимошенко ще кілька разів

Повʼязані теми:

Наступна публікація