Кузьмук: контрактна армія - з 2012 року

Віце-прем’єр-міністр України Олександр Кузьмук наголошує, що перехід до контрактної армії можливий не раніше 2012 року.

Віце-прем’єр-міністр України Олександр Кузьмук наголошує, що перехід на контрактний принцип комплектування української армії можливий не раніше 2012 року.

Про це він заявив сьогодні на прес-конференції у Києві.

Анатолій Гриценко та Олександр Кузьмук
УНІАН
Олександр Кузьмук вважає, що наша армія може стати професійною не раніше, ніж через 5 років
"Перехід може бути здійснено протягом наступних п’яти років – навіть не у 2010 році. На мою думку, реальний перехід на контракт – до кінця 2012 року", - сказав Кузьмук.

При цьому він наголосив, що перехід на контракт з 2008 року є ще більш проблематичним. На переконання Кузьмука, обіцянки деяких політичних сил про відміну призову з наступного року є абсолютно безпідставними та небезпечними. Крім того, зазначив він, це є втручанням у повноваження верховного головнокомандувача – президента України, уряду, ВР та РНБО.

Кузьмук також підкреслив, що негайне переведення армії на контракт призведе до втрат у системі забезпечення безпеки країни. За його словами, такими популістськими заявами вже сьогодні завдано шкоди, оскільки потенційні призовники намагаються "сховатися" від призову та дочекатись наступного року.

Він нагадав, що у ЗС було проведено експеримент з переходу на контрактну службу, в ході якого були визначені основні проблеми. Зокрема, за його словами, рівень грошового забезпечення контрактників є неконкурентоспроможним на ринку праці України, відсутнє сучасне службове житло, контрактники залучаються до виконання завдань, які безпосередньо не пов’язані з професійними обов’язками.

Також він відзначив низький рівень організації бойової підготовки, ненормований робочий день та відсутність вихідних.

Кузьмук підкреслив, що аналіз результатів експерименту показує, що виконання державної програми в частині завершення повного переходу армії на професійну основу до 2010 року є проблематичним і потребуватиме від держави надзвичайної концентрації зусиль та матеріальних ресурсів.

Крім того, переконаний він, перехід з 2008 року несе ще більш серйозні ризики. Так, за словами Кузьмука, витрати бюджету тільки на грошове забезпечення солдатів і сержантів контрактної служби становитимуть 3,9 млрд. грн. (зараз – 950 млн. грн.). До цього необхідно додати кошти на збільшення грошового утримання офіцерського складу, що становить 2,7 млрд. грн.

Крім того, додав віце-прем’єр, для забезпечення житлом контрактників необхідно за рік побудувати близько 600 тис. кв. м службового житла – без урахування потреб офіцерського складу, що коштуватиме близько 2,5 млрд. грн.

"Це житло потрібно вже сьогодні. З урахуванням того, що на квартирному обліку у Збройних Силах перебуває 51,5 тис. військовослужбовців, з яких 12,3 тис. звільнених у запас або відставку, зазначену вартість необхідно збільшити у 2-3 рази", - сказав Кузьмук, додавши, що реально побудувати житло для контрактників лише протягом 7-8 років.

На переконання Кузьмука, залишаються складнощі з професійною підготовкою контрактників, оскільки після укладення контрактів військовослужбовця необхідно направляти в учбові частини для підготовки за спеціальністю.

При цьому він додав, що можливості навчальних центрів української армії складають до 20 тис. осіб на рік – тобто на первинну підготовку призваних контрактників слід витратити не менше трьох років.

Крім того, наголосив Кузьмук, залишаються складнощі з відбором громадян для проходження служби за контрактом, а різка відміна призову негативно вплине на "якість" військових.

В цілому, підкреслив Кузьмук, негайних витрат для забезпечення переходу на контрактну армію не зможе забезпечити жодний бюджет.

ВідеоКузьмук про контрактну армію (ексклюзивне відео)

ВідеоТо коли ж скасують призов?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: