Квартири боржників приховують небезпеку для нових власників

На етапі відсудження квартири хтось припускається помилки. За неї хапаються колишні господарі і виграють справу.

Маючи справу з судами - будьте обережними. Вам безкоштовно дають квартиру? Колись вона належала іншому – але суд відібрав житло за борги – і ця квартира тепер ваша? Це - ви так вважаєте. Насправді, радіти передчасно - опинитися на вулиці можете будь-якої миті.

На етапі відсудження квартири хтось припускається помилки. За неї хапаються колишні господарі, подають знову до суду і виграють справу.

Однокімнатну малосімейку пенсіонерка Олена Іванова отримала, бо стояла в черзі чверть століття. Попередній власник роками не платив комунальні платежі - тож суд квартиру у нього відібрав. Олена вже й переїхала - аж тут – колишній господар знов таки через суд отримує помешкання назад. Олену виставляють за двері, не віддавши навіть речей.

Судове засідання, де ухвалили рішення відібрати у чоловіка квартиру, проходило без відповідача. Це дало можливість пізніше оскаржити ухвалу.
Юристи називають ще двох винних в тому, що жінка опинилася на вулиці.Це ЖЕК та міськвиконком.

Адвокат Ігор Чудовський говорить, що прокуратура повинна перевірити ці факти і прийняти рішення по працівникам ЖЕКу і мерії. Однак керівництво ЖЕКу і міста своєї провини в цій історії не бачать.

Сергій Шамранський, начальник КП "ЖЕК №2" Первомайської міськради, запевняє, що винне законодавство – спочатку суд визнав квартиру такою, що пустує, потім вирішів усе навпаки.

Олександр Голуб, перший заступник міського голови, виправдовується, що суд вирішив поселити пенсіонерку у неіснуючий будинок. Згідно з рішенням суду Олена Іванова повинна повернутися у свою стару квартиру. Будинок – напіврозвалений, його вже немає навіть на балансі міськвиконкому.

Остання надія Олени, що Верховний Суд України прийме рішення на її користь, згасла. Найвища інстанція - цю справу до розгляду не прийняла.

У сусідньому Кіровську – у схожій ситуації – пенсіонерка Людмила Тарасенко. Їй міська влада подарувала квартиру на 9 травня, а згодом з'ясували, що у помешкання є власник.

Попередній власник не зареєстрував дачу, тому про це не дізналася міськрада. Швидко опитавши сусідів та подавши запит до БТІ відсудили помешкання. Не було б біди, якби хоч сусіди, щось знали, твердять чиновники. Судова суперечка за квартиру триває, помешкання закрили, а пенсіонерка живе на дачі.

Покинутих квартир на Луганщині близько 12 тисяч, майже кожна третя - неприватизована. Це означає, якщо господар не живе в ній півроку або не платить за неї - квартиру за законом міська влада через суд може віддати тим, хто потребує житла.

Від чого застерігають юристи - це вселятися у порожню квартиру самостійно. У такому випадку самозасельця виженуть без надання іншого житла.

Родина Мироненків зайняла порожню квартиру 18 років тому. Отримати ордер на житло не змогли, паперову війну проти міської влади програли - судові виконавці виставили Ірину з дітьми на вулицю без всякого жалю.

Трикімнатну квартиру пообіцяли іншій багатодітній мамі - Світлані Билдіній. Однак жінка відмовилася заїжджати туди, доки не дадуть житла виселеним Мироненкам. Шляхетний вчинок, але і одним квартиру не повернули, і інша зосталася ні з чим.

Врешті-решт - ордер отримала третя багатодітна родина. Вони стояли на квартирному обліку під номером 1030. За нинішніми темпами житло отримали б аж у 15-тому поколінні.

Квартир-пусток особливо багато на Сході України: з міст, де нема роботи потроху витікає і життя, але завжди є люди, яким ніде жити. Коли в місті нічого не будується - єдиний спосіб для влади просунути квартирну чергу - відсуджувати неприватизовані порожні оселі. Заселяючись до такої слід добре розуміти - найменша помилка у судовому процесі - або на етапі підготовки до нього - і ви знов безхатченко.

Читайте також:

У БТІ зумисне гублять документи на квартири, допомагаючи шахраям

Квартири в Києві будуть дешевшати до кінця осені

Депутати Верховної ради розіграли квартири у лотерею

 

ВідеоНебезпечні заставні квартири

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: