Квартири у Києві різко подешевшали

За останні півроку ціни на нерухомість у Києві впали на 23-26%.


Ціни на квартири на вторинному ринку нерухомості Києва у липні-грудні 2008 року знизилися в середньому на 23-26%, повідомила начальник відділу продажів квартир агентства "Траєкторія" Олександра Оніщук.

При цьому, за її словами, в липні ціни на житло в столиці підвищилися в середньому на 0,5-1,4%, у серпні - знизилися на 0,4-1,3%, у вересні - практично не змінилися, в жовтні - знизилися на 2-2,5%, в листопаді - на 4-6%, а в грудні вартість квартир впала в середньому на 15,8%.

Водночас з вересня 2008 року до початку 2009 року кількість операцій на столичному ринку нерухомості в середньому зменшилася на 50%.

При цьому Оніщук зазначила, що якщо у вересні минулого року 70% операцій на ринку житла проходило із залученням іпотеки, то сьогодні цей сегмент покупців відсіявся.

"Якщо ще у вересні-на початку жовтня 70% операцій проходили із залученням іпотечних позик, то цей сегмент покупців сьогодні відсіявся. Купують ті, хто готовий був придбати квартиру в кредит не з мінімальним первинним внеском в 10-15% від вартості житла, а мав на руках хоч би 40-60%", - вважає Оніщук.

В той же час, відзначає начальник відділу продажів, власники квартир, які раніше заклали нерухомість або потребують грошей, суттєво знижують ціну.

Читайте також:
Будівництво в Україні може відновитися через 2 роки
Ціни на нерухомість в Києві зросли на 5,87%
Український ринок нерухомості має перспективи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: