Квартири в Києві не продають

У столиці ринок нерухомості завмер. Продавці чекають, коли ціни знову зростуть.


Ринок вторинного житла в Києві завмер. У Києві на ринку вторинного житла сьогодні укладаються угоди, які переважно носять терміновий характер, повідомив президент Союзу фахівців з нерухомості України Олександр Рубанов.

"Сьогодні можна сказати, що вторинного ринку житла в Києві практично немає. Якщо зараз укладаються угоди, то вони термінові. При цьому ціни формуються у момент переговорів. Оцінювачі сьогодні опинилися в складній ситуації, яка не має аналогів", - повідомив він.

З такою думкою згоден і провідний фахівець відділу маркетингу консалтингової компанії SV Development Сергій Костецький. При цьому він додає, що зі 100% продавців близько 90% зайняли вичікувальну позицію і лише 10% готові, незважаючи на зниження цін, продавати своє житло.

При цьому Рубанов відзначив, що сьогодні уступка продавців при продажу житла доходить до 50% заявленої ними вартості. "Сьогодні виставляють квартиру на продаж за 100 одиниць, а реально продають за 50 одиниць", - відзначив він. Він також додав, що "реально за 40 тис. дол. однокімнатна квартира не "хрущовка" була продана в грудні в Києві".

На думку президента Союзу, пожвавлення на вторинному ринку житла можливе навесні цього року. "Ми чекаємо пожвавлення ринку навесті. Проте це залежить і від політичної, і від економічної складових. До весни будуть в основному вимушені операції", - сказав він.

За його словами, операції в сегменті елітного житла укладаються і будуть укладатися, оскільки пропозиції подібного житла мало і тут особливий покупець. При цьому в сегменті бізнес-класу операцій практично не буде, тоді як в економ-сегменті будуть лише вимушені продажі.

Проте, на думку Костецького, пожвавлення ринку житла можливе не раніше середини 2010 року. "У 2010 році оживе спочатку вторинний ринок житла в столиці, а потім вже первинний", - додав він.

Крім того, Костецький повідомив, що сьогодні ті, хто не можуть за бажаною ціною продати свої квартири, виходять на ринок оренди житла, причому вони з легкістю йдуть на значне зниження вартості оренди.

За його даними, в даний час на ринку оренди житла в Києві більше 20 тис. пропозицій, тоді як кількість операцій не перевищує 1 тис. в місяць.

При цьому Костецький прогнозує посилення конкуренції на ринку оренди столичного житла і збільшення розміру торгу.

У свою чергу, Рубанов відзначив, що в даний час більше половини ріелторських компаній Києва через кризу або "згорнули" свій бізнес або тимчасово його заморозили. За його словами, на початок 2008 року в Києві налічувалося близько 1200-1300 ріелторських компаній.

Як повідомляв ТСН.ua, від початку року оренда житла в Києві знизилася на 3,63%.

Суттєво впали ціни на купівлю квартир. За останні півроку житло на вторинному ринку подешевшало на 23-26%.

Читайте також:
Квартири у Києві різко подешевшали
У Києві подешевшала оренда квартир
Будівництво в Україні може відновитися через 2 роки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: