Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Квартирні аферисти відкривають полювання на житло

Все частіше стаються випадки проведення афер з нерухомістю. Переоформлення квартири або ж отримання спадщини може відкрити неприємний аспект того, що нерухоме майно було відчужено незаконним шляхом.

Керуючий партнер юридичної компанії "Касьяненко і партнери" Дмитро Касьяненко поділився власним баченням подібних справ та розповів про схеми присвоєння житла, якими користуються рейдери в наш час.

За його словами, квартирні аферисти найчастіше підроблюють договори купівлі-продажу та отримуючи доступ до державного реєстру, переписують квартиру на підставну особу. Після чого житло перепродається один або декілька разів.

Дмитро Касьяненко пригадує історію про те, як до компанії www.kasyanenko.com.ua у 2017 році звернувся Іван Т. −" Він отримав у спадщину квартиру від своєї сусідки О.О. Петрової після її смерті у 2012 році. Але Іван Т.  не зміг оформити на себе право власності, так як було виявлено факт того, що О.О. Петрова продала квартиру у 2010 році. Про це у реєстрі було зазначено відповідну інформацію приватним нотаріусом. Як пояснив наш клієнт, його сусідка проживала в квартирі до самої смерті та оплачувала рахунки за житло". Юристи нашої компанії змогли знайти приватного нотаріуса та виявили, що вона не проводила угоду купівлі-продажу квартири. Квартирні аферисти змогли отримати за допомогою її підпису доступ до державного реєстру та підробити данні. Після цього "Касьяненко і партнери" спромоглися отримати визнання права власності на житло за Іваном Т. у судовому порядку.

Як зазначає Дмитро Касьяненко, літні люди найчастіше стають жертвами квартирних аферистів. Вони першими дізнаються про смерть особи та намагаються привласнити спадщину за допомогою обману.

Так за консультацією в компанію www.kasyanenko.com.ua звернувся Андрій Ч., який розповів,що він піклувався про свою самотню знайому літнього віку. Таким чином у 2009 році вона склала заповіт, за яким уся спадщина, у складі якої була і однокімнатна квартира, мала дістатися нашому клієнту. Після смерті своєї знайомої П.А.  Рижиков звернувся до нотаріуса для переоформлення майна на себе. Тоді він і дізнався про "роботу рейдерів". Йому відмовили у переоформленні, так як в іншій нотаріальній конторі було подано заяву про те, що на спадщину також претендує онук померлої. Чоловік здивувався такому розвитку подій, адже він знав, що у жінки жодних родичів не було, а тим більше онуків. Юристи компанії "Касьяненко і партнери" змогли повернути квартиру законному власнику, досягнувши відповідного рішення від комісії по розгляду скарг щодо державної реєстрації та судових органів".

Компанія "Касьяненко та партнери" доволі часто стикаються з квартирними аферистами та рейдерами, що намагаються ошукати не лише фізичних, але і юридичних осіб.

− "Так у 2017 році до нас звернулася за допомогою юридична особа – житлово-будівельний кооператив, у якого в процесі переоформлення житла обманом було відчужено житло.. Однак юристи нашої компанії змогли захистити права забудовників та повернути квартиру у законну власність. Для цього було складено позов до суду, заявлено клопотання про отримання документів реєстрації, отримано копії результатів кримінального впровадження та проведено почеркознавчу експертизу на актах прийому-передачі житла. З урахуванням усіх доказів, суд виніс рішення в нашу користь та повернув житло забудовникам".

Залиште свій коментар

Вибір редакції