Квартирні "пірати" ХXI століття виганяють із власних осель стареньких киян

Квартирні "пірати" ХXI століття виганяють із власних осель стареньких киян

Люди позбуваються свого житла

Жадобу наживи не можуть зупинити навіть спільні зусилля журналістів і депутатів

Цього тижня житло власниці землі у центрі столиці, вчительки Ніни Москаленко брали штурмом. Півроку тому її били, погрожували посадити і навіть убити. На місці Ніни Москаленко може опинитися кожен українець, — йдеться в сюжеті ТСН-Тиждень.

Суд розрізає будинок киянки, як святковий торт. Вже важко довести навіть те, що Ніна Москаленко, її 80-річна мама та 17-річний син мають право навіть на одну третину власного будинку. Хоча будинок у цій історії цікавить лише його нещасливих мешканців. Їхні 20 соток землі коштують кілька мільйонів доларів. Під будинком немає золота чи нафти — просто звідси гарний краєвид. Занадто гарний для простої вчительки. Земля тут надто дорога для цивілізованої торгівлі.

Читайте також: Вчительку виганяють із центру Києва через найдорожчу в Україні землю

Поруч із Ніною Москаленко живе 80-річний чоловік. Він 12 років судиться за власну землю. День, коли Євген Прокопович подав у міліцію заяву про фальсифікацію документів столичним управлінням земельних ресурсів, ледве не став для нього останнім.

Чоловік показує ТСН документи. Одні квитанції про сплату мита в судах більш ніж на 5 тисяч грн важать півкіло. Адвокат Євген Солодко розповідає, що мисливці за землею — це справжні професіонали. Вони починають війну з маленької недбалості, яку вишукують в документах іноді багаторічної давності.

Читайте також: З будинку вчительки української мови на Печерську вже виносять меблі

Наприклад, для одного дідуся у Києві "веселе" життя почалося майже 8 років тому. В нього вкрали паспорт і блискавично виписали з квартири. Так само блискавично виселили, зламавши двері. Те, що чоловік не перетворився на звичайного бомжа, яких тисячі, заслуга його сусідів. Бо будинок кооперативний і дідуся поселили на горище. Вже багато років він - як Карлсон. З його даху видно церкву, до якої ходить. Розбиратися в документах в 70-річного дідуся не виходить. Сергій Горбаченко, який захищає дідуся, тут-таки, на горищі, каже, що квартири, які відібрали аферисти, слід рахувати не квадратними метрами, а гектарами.

Завадити таким бізнесменам можна ще до їхньої появи. Як не дивно, юристи радять зробити власну нерухомість об'єктом договору застави всередині родини. Тоді майно потрапить до спеціального державного реєстру, а всі операції по його вилученню стануть неефективними. Ще одна порада: одразу звертатися в міліцію і до журналістів. Утім вчительці з печерських пагорбів публічність вже не допомагає. Вона чекає на третій штурм колись своєї оселі.

Читайте також: Київська вчителька погрожує самоспаленням, якщо у неї відберуть будинок

Головною перепоною для загарбників залишається прописана в домі дитина, син Ніни Матвієнко. І щоб викреслити його з цієї юридично кримінальної комбінації, його маму зібралися позбавити батьківських прав і суд уже почався

Кореспонденти ТСН Станіслав Ясинський, Інна Боднар

Квартирні пірати 21 століття: як людей позбавляють житла

Квартирні пірати 21 століття: як людей позбавляють житла

Повʼязані теми:

Наступна публікація