Квартирні "пірати" ХXI століття виганяють із власних осель стареньких киян

Дата публікації
Перегляди
3930
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Квартирні "пірати" ХXI століття виганяють із власних осель стареньких киян

Люди позбуваються свого житла

Жадобу наживи не можуть зупинити навіть спільні зусилля журналістів і депутатів

Цього тижня житло власниці землі у центрі столиці, вчительки Ніни Москаленко брали штурмом. Півроку тому її били, погрожували посадити і навіть убити. На місці Ніни Москаленко може опинитися кожен українець, — йдеться в сюжеті ТСН-Тиждень.

Суд розрізає будинок киянки, як святковий торт. Вже важко довести навіть те, що Ніна Москаленко, її 80-річна мама та 17-річний син мають право навіть на одну третину власного будинку. Хоча будинок у цій історії цікавить лише його нещасливих мешканців. Їхні 20 соток землі коштують кілька мільйонів доларів. Під будинком немає золота чи нафти — просто звідси гарний краєвид. Занадто гарний для простої вчительки. Земля тут надто дорога для цивілізованої торгівлі.

Читайте також: Вчительку виганяють із центру Києва через найдорожчу в Україні землю

Поруч із Ніною Москаленко живе 80-річний чоловік. Він 12 років судиться за власну землю. День, коли Євген Прокопович подав у міліцію заяву про фальсифікацію документів столичним управлінням земельних ресурсів, ледве не став для нього останнім.

Чоловік показує ТСН документи. Одні квитанції про сплату мита в судах більш ніж на 5 тисяч грн важать півкіло. Адвокат Євген Солодко розповідає, що мисливці за землею — це справжні професіонали. Вони починають війну з маленької недбалості, яку вишукують в документах іноді багаторічної давності.

Читайте також: З будинку вчительки української мови на Печерську вже виносять меблі

Наприклад, для одного дідуся у Києві "веселе" життя почалося майже 8 років тому. В нього вкрали паспорт і блискавично виписали з квартири. Так само блискавично виселили, зламавши двері. Те, що чоловік не перетворився на звичайного бомжа, яких тисячі, заслуга його сусідів. Бо будинок кооперативний і дідуся поселили на горище. Вже багато років він - як Карлсон. З його даху видно церкву, до якої ходить. Розбиратися в документах в 70-річного дідуся не виходить. Сергій Горбаченко, який захищає дідуся, тут-таки, на горищі, каже, що квартири, які відібрали аферисти, слід рахувати не квадратними метрами, а гектарами.

Завадити таким бізнесменам можна ще до їхньої появи. Як не дивно, юристи радять зробити власну нерухомість об'єктом договору застави всередині родини. Тоді майно потрапить до спеціального державного реєстру, а всі операції по його вилученню стануть неефективними. Ще одна порада: одразу звертатися в міліцію і до журналістів. Утім вчительці з печерських пагорбів публічність вже не допомагає. Вона чекає на третій штурм колись своєї оселі.

Читайте також: Київська вчителька погрожує самоспаленням, якщо у неї відберуть будинок

Головною перепоною для загарбників залишається прописана в домі дитина, син Ніни Матвієнко. І щоб викреслити його з цієї юридично кримінальної комбінації, його маму зібралися позбавити батьківських прав і суд уже почався

Кореспонденти ТСН Станіслав Ясинський, Інна Боднар

Квартирні пірати 21 століття: як людей позбавляють житла

Квартирні пірати 21 століття: як людей позбавляють житла

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3930
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація