Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Квиток у контролера" і компенсація через поломку. У Львові змінили правила проїзду в електротранспорті

Для пасажирів ввели нові тарифи у міському транспорті.

Відучора, 6 травня, у Львові почали діяти нові правила проїзду в електротранспорті.

Відповідні правила оприлюднені на сайті Львівської міської ради.

Як зазначається, зокрема, у львів’ян з’явилась можливість придбати квиток у контролера, а також відтепер пасажири повинні негайно оплачувати проїзд, незалежно від відстані поїздки.

"Пасажир, увійшовши у салон рухомого складу, зобов’язаний негайно оплатити проїзд (завалідувати проїзний документ) з використанням того обладнання оплати проїзду (валідації), яке встановлено у цьому транспортному засобі. Відсутність або часткова несправність певних засобів оплати проїзду (валідації) не є підставою для безоплатного проїзду. У разі несправності всіх засобів оплати проїзду (валідації) пасажир має право на безкоштовний проїзд у цьому транспортному засобі", - йдеться у правилах.

Водночас придбати квитки й абонементи можна у водія (тільки на зупинках транспорту), на сайті, через Приват24, через термінали - шляхом оплати проїзду банківськими картками та у кіосках. Квиток у водія буде коштувати дорожче, аніж куплений у кіоску чи в інтернеті, та матиме новий дизайн. Проте такі квитки запровадять пізніше: поки що у водія можна оплатити проїзд за стандартною ціною.

Окремо повідомляється, що для оплати проїзду електротранспортом у Львові застосовуватимуться такі основні тарифи:

"разова поїздка" – тариф, який застосовується лише в одному транспортному засобі і надає можливість однієї поїздки до кінцевого пункту маршруту в одному напрямку; тариф разової поїздки відповідає базовому тарифу;

"разова поїздка у водія" – тариф, який застосовується лише в одному транспортному засобі і надає можливість однієї поїздки до кінцевого пункту маршруту в одному напрямку; застосовується у разі купівлі паперового квитка у водія транспортного засобу; до цього тарифу застосовується підвищувальний коригувальний коефіцієнт;

"місячний абонемент" – тариф, який дає право на необмежену кількість поїздок у транспортних засобах перевізника протягом 30 діб від дати покупки; до тарифу застосовується понижувальний коригувальний коефіцієнт;

"квиток у контролера" – тариф, який застосовується контролерами у разі виявлення факту безоплатного проїзду та включає підвищувальний коригувальний коефіцієнт;

"короткостроковий абонемент" – тарифи, які дають право на необмежену кількість поїздок у транспортних засобах перевізника протягом короткострокового періоду, як правило, від однієї до п’яти діб;

"пільговий тариф" – для пасажирів, які відповідно до рішення Львівської міської ради мають право на пільгу під час користування міським електричним транспортом; передбачає наявність у пасажира додатково документа, який надає право на пільгу.

Своєю чергою пасажирам повинні компенсувати вартість проїзду, якщо транспорт не може продовжити рух через поломку понад 30 хвилин.

Також у правилах прописані правила контролю оплати проїзду пасажирами, який може здійснювати водій або контролер. Так, контролери під час інспекції повинні показати посвідчення, картку-жетон та квитанції, у яких зазначено прізвище та ім’я контролера.

"Відсутність завалідованого проїзного документа та безоплатне провезення пасажиром дитини віком від 7 до 16 років або неоплаченого багажу тягне за собою відповідальність, передбачену законодавством України: придбання у контролера квитка за штрафним тарифом та сплату штрафу за безквитковий проїзд у розмірі, передбаченому Кодексом України про адміністративні правопорушення", - наголошується у правилах.

Нагадаємо, від 16 квітня у Львові здорожчав проїзд у міському електротранспорті. Відтепер одна поїздка в трамваї чи тролейбусі коштує 5 грн, а для студентів та учнів – 2,5 грн. Проїзд для пенсіонерів і решти пільгових категорій залишився безкоштовним.

Залиште свій коментар

Вибір редакції