Херсонські ресторани оштрафували за використання російської мови

Всі скарги щодо порушень закону отримали від однієї особи.

Головне управління Держспоживслужби в Херсонській області оперативно зреагувало на порушення працівниками сфери послуг Закону України "Про мови".

Про це повідомляють на офіційному сайті Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Загалом, надійшло близько 10 скарг щодо неналежного дотримання вимог ресторанами, торговими точками та аптеками. Російську мову використовували як в меню, на ярликах та в касових чеках, так і у вербальному спілкуванні персоналу з клієнтами.

Цікаво, що скаржником є одна й та ж людина. Вона вважає, що ці заклади порушують права, передбачені статтею 15 ЗУ "Про захист прав споживачів".

Держспоживслужба здійснила позапланові перевірки і підтвердила факти порушення. До 8 установ застосували адміністративні міри, згідно зі статтею 23 ЗУ "Про захист прав споживачів", а також зі статтею 155 КУ "Про адміністративні правопорушення".

Раніше повідомлялося, що президент України Петро Порошенко підписав закон про мовні квоти на вітчизняному телебаченні. Відтепер частка україномовного контенту має становити не менше 75%.

ВідеоУкраїнська мова займе 75% ефірного часу на загальнонаціональних телеканалах

Залиште свій коментар