Лавринович: партійні блоки не зможут брати участь у виборах

Існування політичних блоків в Україні показало, що вони є непридатними для реального вираження волі громадян, вважає міністр юстиції Олександр Лавринович.

Олександр Лавринович
УНІАН
Олександр Лавринович
Блоки політичних сил на наступних виборах до Верховної ради не зможуть брати участі у виборах. Про це заявив міністр юстиції Олександр Лавринович в ефірі одного із українських телеканалів.

"Я думаю, що це дуже ясне питання. Не буде в проекті закону пропонувати глава держави блоки політичних партій", - сказав міністр.

За словами Лавриновича, існування блоків в Україні себе дискредитувало і показало, що воно є непридатним для реального вираження волі громадян.

"Те, що такого явище не було на місцевих виборах, звичайно, пропонується, і щоб не було на виборах до парламенту", - додав він.

Що стосується збільшення прохідного бар'єру, то за словами Лавринович, це буде предметом парламентської дискусії. Він зауважив, що прохідний бар'єр буде запропонований в діапазоні 3-5%.

При цьому міністр нагадав, що раніше при змішаній системі бар'єр становив 4 відсотки.

"Я вважаю, що менше, очевидно немає сенсу при змішаній системі. Тому думаю, що бар'єр прохідний для політичних партій буде підвищений", - додав Лавринович.

Нагадаємо, 7 квітня під час традиційного щорічного звернення до Верховнох ради президент Віктор Янукович запропонував ввести змішану систему на виборах у Раду і підвищити прохідний бар'єр для партій і блоків. На його думку, це завадить потраплянню до парламенту "маргінальних політичних сил".

Читайте також:

Президент закриє шлях в Раду "маргінальним політикам"

Литвин: у Раді є голоси за нову систему виборів

Янукович звернувся до українців: досить жалітись

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: