Лавринович: дострокових виборів Ради і президента не буде

Олександр Лавринович заявив, що скасування політреформи 2004 року не призведе до скорочення терміну повноважень Верховної ради.

Міністр юстиції Олександр Лавринович переконаний, що набуття юридичної сили Конституцією в редакції 1996 року не призведе до скорочення терміну повноважень Верховної ради.

"Повноваження чинного парламенту визначені Конституцією, що діяла на момент її обрання. Відповідно, чергові парламентські вибори повинні відбутися в останню неділю останнього місяця п'ятого року повноважень ВР. А ось на виборах 31 жовтня депутати місцевих рад будуть вже обиратися на чотирирічний термін", - пояснив Олександр Лавринович.

Голова Мін'юсту також заперечує наявність юридичних підстав для проведення дострокових президентських виборів у зв'язку зі зміною функцій глави держави. "Громадяни обирають не повноваження, голосують не за набір прав і обов'язків, а за посадову особу, за конкретну фізичну особу, яку вибирають на чітко визначений термін", - сказав він.

Олександр Лавринович також повідомив, що 1 жовтня внесе на розгляд уряду нову редакцію закону "Про Кабінет міністрів".

"Основна роль в процесі приведення законодавства у відповідність з Конституцією буде, звичайно, покладена на Міністерство юстиції. Наш прямий обов'язок - зробити аналіз чинного законодавства. Сьогодні на розгляд уряду буде запропонована нова редакція закону" Про Кабінет міністрів ", де враховано вимоги Основного закону в редакції 1996 року", - сказав Олександр Лавринович.

Він нагадав, що у зв'язку з рішенням Конституційного суду, який скасував політреформу-2004, з учорашнього дня Кабінет міністрів вже не відповідальний перед Верховною радою.

"Будуть змінені процедура винесення недовіри уряду, порядок призначення та звільнення, у тому числі прем'єр-міністра, а також чисельність віце-прем'єрів. Відтепер їх повинно бути четверо, як того вимагає Основний закон. Конституційні розпорядження повинні бути переведені до закону. Що стосується можливих якісних змін в уряді - це питання до президента", - додав глава Мін'юсту.

Лавринович також підкреслив, що на даний момент в Україні діє Конституція в редакції від 28 червня 1996.

Як повідомлялося раніше, КСУ визнав неконституційним закон "Про внесення змін до Конституції України" № 2222-IV у зв'язку з порушенням конституційної процедури його розгляду і прийняття. Згідно з цим рішенням, Конституція відновлюється в редакції 1996 року.

Представник президента в Конституційному суді, заступник глави президентської Адміністрації Олена Лукаш оголосила, що на сьогодні всі органи влади легітимні. "На сьогодні всі органи влади є легітимними і сьогодні вони повинні сконцентруватися і виконувати рішення Конституційного суду", - сказала вона.

Проте в опозиції заявляють про протилежне. "Ніхто в країні не давав повноважень президенту в редакції Конституції 1996 року і ніхто в країні не давав повноваження парламенту в редакції Конституції 1996 року", - заявив депутат фракції БЮТ Сергій Власенко.

У свою чергу, спікер Володимир Литвин заявив, що проблемні питання, які виникли у зв'язку з визнанням Конституційним судом політреформи 2004 року нелегітимною, вимагають створення конституційної комісії.

Читайте також:

Развилка для Януковича

Янукович отримав право одноосібно звільнити весь Кабмін

АП: від сьогодні в Україні діє Конституція 1996 року

ВідеоЛавринович: дострокових виборів Ради і президента не буде

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: