Лавриновича пограбували професіонали. Вони шукали документи

Правоохоронці стверджують, що почерк порушників закону свідчить про те, що вони діяли заплановано.

Грабіжники, жертвою яких став віце-спікер Верховної ради Олександр Лавринович, винесли з його будинку сейф заради документів, що знаходяться всередині.

Видання "Дело" з посиланням на джерело у правоохоронних органах повідомляє, що пограбування було не випадковим. "По-перше, грабіжники, що проникли в будинок віце-спікера, знали, що вони йдуть до людини такого рангу, тому якщо це і був грабіж, то сума повинна була бути фантастичною", - сказав він. На його думку, логічно припустити, що інтерес злочинців скоріше представляли документи, які могли знаходитися в сейфі.

У свою чергу екс-майор Служби безпеки Микола Мельниченко припустив, що у вилученому сейфі могла знаходитися офіційна відповідь американського Федерального бюро розслідувань від 2001 року, в якому ФБР дало згоду взяти на експертизу "плівки Мельниченка".

Нагадаємо, восени 2000 року Олександр Лавринович був обраний головою тимчасової комісії з розслідування обставин зникнення журналіста Георгія Ґонґадзе. Протягом року роботи вона не показала реальних результатів, за що більшість її членів критикували Лавриновича. Експертиза, про яку нагадав колишній майор Мельниченко, повинна була відбутися в 2001 році. Як тоді повідомляв лідер Соцпартії Олександр Мороз, експерти ФБР повинні були отримати попередні результати експертизи "таращанського тіла" і аудіо-записів майора Мельниченка, нібито наданих парламентською комісією. Проте голова парламентської комісії Лавринович заявив, що комісія не відправляла на експертизу у Федеральне бюро розслідувань США які-небудь матеріали. "Як відомо, Лавринович, як тільки одержав відповідь від ФБР, відразу її заховав від членів Тимчасової слідчої комісії, роботу якої саботував", - відзначив Мельниченко.

Проте народний депутат від БЮТ Григорій Омельченко, що також брав участь у роботі слідчої комісії з розслідування вбивства Ґонґадзе, сумнівається, що виїмка сейфа в будинку Лавриновича пов’язана з цією справою. "Я не думаю. Там могли бути інші важливі документи - партійні, або ж оригінал великого договору між БЮТ і ПР", - припустив колишній співробітник СБУ Омельченко.

В Управлінні з боротьби з економічною злочинністю припускають, що почерк порушників закону свідчить про те, що вони діяли заплановано. "Те, що сейф був не зламаний, а саме вирізаний, говорить про те, що у грабіжників був спеціальний агрегат - чи то звичайна "болгарка", чи то лазер", - відзначив один зі співробітників УБЕЗ на правах анонімності. "Існують пристрої, набагато більш досконалі, ніж лазер, але їх так просто не купиш - вони є лише у спецслужб. Чим був зламаний сейф - покаже лише експертиза", - резюмував він.

За фактом розбійного нападу порушена кримінальна справа. Слідство веде УМВС Київської області.

Читайте також:

Невідомі викрали у Лавриновича мішок грошей

Мєдвєдєв дав орден дружині члена Партії регіонів

У ДТП загинув син нардепа Сівковича

Янукович пообіцяв, що особисто відповідатиме за наступника Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: