Легальна наркоманія

Мак, який в Україні легально вирощують, щоб нація не залишилася без улюблених булочок, не завжди служить виключно кулінарній меті.

Він будував кар'єру розвідника, а тим часом рідна людина руйнувала собі життя голкою. Опальний генерал СБУ допоміг синові „зіскочити”, і тепер на чолі громадської організації мріє вилікувати від кайфу цілу націю. Його зброя – конфіденційна інформація. Колишні колеги–правоохоронці зливають дані, а він оприлюднює. Нині 85 відсотків сировини для так званої "ширки", вирощують на теренах України. Усе офіційно – на фермерських полях.

Тут засідає кабмінівський комітет із контролю за наркотиками. Утім, лицарі цього овального столу, не поспішають на бій за наведенням відставного СБУ-шника. Переконують – державної програми виробництва опіуму для народу не існує.

Кількість таких плантацій фіксують у Мінагропромі. Сплачуєш державі 340 гривень – отримуєш на 5 років ліцензію для вирощування маку. Посадовці переконують – усе для того, щоб нація не залишилася без улюблених булочок.

Закон дозволяє сіяти тільки олійний мак, із мінімальним вмістом морфінів. За твердженням посадовців-аграріїв, "ширки" з нього не зварити. От тільки за крадіжку такого промислового маку судять за наркотичною статтею.

Картуз, шорти і прихована камера. Здалеку такий собі "наркоман" блукає полем. Перші 10 метрів -і ось вони - макові голівки. Збирати зілля перешкоджає колгоспний сторож.

Домовлятися з потенційними покупцями поспішає людина в цивільному. Насправді - капітан міліції.

Капітан оприлюднює статистику з цього поля – за останній місяць упіймав тут 12-ох наркоманів. Слова аграріїв про те, що олійний мак не „чіпляє” - спростовує тут же.

Мак "дав" йому модне авто і перспективну роботу. Юрій очолює одну з чотирьох фірм, що торгують маковим насінням. Підприємство напівдержавне, прибутки - мільйонні. Утім, Юрій мріє розширювати бізнес таким чином, щоб усі фермери везли врожай маку на його заводи. Після обробки він поверне їм наповнювач для пиріжків – собі залишить наркотичну частку. Соломку перетворить на опіумне знеболювальне і продасть аптекам.

Чехія – єдина країна Євросоюзу, що культивує мак. Поля там навіть не охороняють – місцевим наркоманам простіше купувати синтетичні наркотики. В Україні ж, підтверджує Юрій, нині тільки видимість контролю за переробкою. Держава довіряє знищувати наркотичні відходи фермеру під наглядом місцевого міліціянта. У результаті, за неофіційними даними, чорний ринок вітчизняного опіуму давно збиває ціни західного героїну. І не дивно – Україна - маковий монополіст серед країн СНД. Плантації законно вирощує з 99-го року – така собі афганська республіка.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: