Легендарний севастопольський пам’ятник намагались вивезти на металобрухт

Паровоз ЕЛ-2500 з написом "Смерть фашизму!" стоїть у районі Севастопольського залізничного й автобусного вокзалів більше 40 років.

У Севастополі попереджено вивезення на металобрухт конструкцій пам’ятника-паровоза легендарного бронепоїзда "Желєзняков".

Про це повідомив перший заступник голови Севастопольської міськадміністрації Володимир Казарін на засіданні організаційного комітету з підготовки святкування 65-ї річниці звільнення Севастополя від німецьких загарбників і Дня Перемоги.

"Як виявилось, важелі на колесах бронепоїзда було приготовано до зняття. Все було підпиляно, і приготовано для того, аби вночі, мабуть, підійшла машина - а там по 200-250 кілограмів кожний важіль - завантажити й вивезти", - сказав він.

Заступник начальника Сімферопольського пасажирського вагонного депо, лідер кримського громадського руху "За майбутнє" Андрій Каракулькін, спроба вивезти на металобрухт конструкції паровоза була виявлена під час ремонтно-відновних робіт, які проводяться за ініціативою керівництва організації. Він припустив, що зловмисники прискорили реалізацію своїх планів, щойно побачили підготовчі роботи до ремонту, який почався 8 квітня.

Паровоз ЕЛ-2500 з написом "Смерть фашизму!", виготовлений в 1922 році в Луганську, стоїть у районі Севастопольського залізничного й автобусного вокзалів з 24 жовтня 1967 року.

В дні другої героїчної оборони Севастополя паровоз водив у бій легендарний бронепоїзд "Желєзняков" (бронепоїзд було побудовано у вересні-жовтні 1941 року на Севастопольському морському заводі). Нині пам’ятник перебуває на балансі Національного музею героїчної оборони і звільнення Севастополя.

Читайте також:

Відкриття пам'ятника Мазепі відклали, щоб не було "другої Полтавської битви"

На Луганщині поставили два пам’ятники Леніну

Пам'ятник воїну-визволителю на Львівщині зносити не будуть

Тягнибок вимагає знести всі радянські пам'ятники на Харківщині

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: