Легендарну київську Щекавицю віддали забудовникам

Щоб звести приватний маєток на Щекавиці верхівку знаменитої гори просто зрізали. До статусу археологічної пам'ятки вона "недотягує".

Легендарну київську гору Щекавиця, названу на честь одного з братів-засновників Києва, можуть знести.

На її вершині будують чотириповерховий приватний будинок. А оскільки зведенню нового маєтку заважає гора - її маківку просто зрізали. З іншого боку Щекавиці те саме.

Як з'ясували журналісти, земля під забудову придбана ще 2002 року. Прізвище власника історичної місцини чиновники не називають, телефон замовників будівництва (компанія – фінансовий посередник) не відповідає.

"Земля належить приватним особам, які підписали інвест-контракт з юридичною особою, наскільки я розумію, ця фірма є власністю цих же осіб", - розповів в.о. керівника інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю Сергій Кучер.

За словами чиновників від архітектури, Щекавиця до статусу археологічної пам'ятки "недотягує", тому цілком законно фактично забудована.

Чи повністю зноситимуть Щекавицю, поки що неясно. Власне і те, чи є дозволи на зрізування гори. Відомо, що фундамент триматиметься на дванадцятиметрових палях.

Цікаво, що це вже другий "замах" на Щекавицю. В 1930-х роках на горі планували районний парк, під який комуністи знесли церкву і кладовище, де ховали, зокрема, тих, хто помер від холери.

Читайте також:

У Києві знесли 100-річний маєток, щоб побудувати посольство Казахстану

На Андріївському узвозі зведуть 11-поверховий готель

В Одесі продали частину Дерибасівської

Російські Рюриковичі хочуть відсудити собі Золоті ворота та Києво-Печерську лавру

ВідеоЗамах на Щекавицю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: