Лех Валенса: Україна конче потрібна Європі

Перший президент Польщі впевнений, що Україна потрібна ЄС, але наразі в Союзу немає достатньо сил для приєднання до себе такої великої держави.

Перший президент демократичної Польщі Лех Валенса вважає, що "Україна конче потрібна Європі", але в ЄС замало сил, щоб її до себе приєднати.

За його словами, коли він був при владі, то намагався зробити так, що Польща вступила до ЄС разом з Україною. " Це був надзвичайно розумний хід, але другу каденцію я програв, тому нам не вдалося це зреалізувати", - сказав він.

"Часом для України робив більше, ніж для самої Польщі, але мені не вистачило всього два роки, щоб довести справу до кінця", - розповів він.

"Пам'ятаймо, що Україна є великою державою. Особливо велике її сільське господарство. Бог справді дав їй багату землю. І це лякає Європу... Європа має кращі врожаї, але вони досягаються за допомогою хімічних добрив. Тому Європа була б змушена купувати в Україні продукти, бо вона має найкращі природні умови. Це лякало й лякає європейців", - впевнений Валенса.

На його думку, сьогодні взагалі з Україною "немає серйозної розмови". "І сама Європа не є дуже об'єднаною, вона не може дати собі ради з тими країнами, які прийняла. Тому просто немає сил, щоб долучити до себе таку велику державу, як Україна. Є така концепція, що зараз ми мусимо зібрати сили, більше об'єднатися, аби потім зайнятися Україною", - сказав екс-президент.

Нещодавно голова представництва ЄС в Росії Фернандо Валенсуела заявилв, що перспектива приєднання України до Європейського союзу відноситься до області "наукової фантастики".

За його словами, у ЄС вже існує ряд країн-кандидатів, "з якими ведуться непрості переговори про приєднання". "Є ще ряд держав, які не мають статусу кандидатів, але все одно залучені в процес розширення по інших каналах. Це Балкани", - підкреслив він.

Читайте також:

Янукович наказав підготувати безвізовий режим з ЄС до середини осені

ЄС готовий разом з Росією модернізувати український газогін

ЄС: питання вступу України з області наукової фантастики

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: