Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Таким чином хотіли підтримати автора виставки про Шевченка

Після скандалу з виставками "Квантовий стрибок Шевченка", скасованими у кількох містах під тиском націоналістів, ілюстратор The Devochki Леся Мазанік створила серію плакатів з незвичними образами української поетеси і письменниці Лесі Українки.

На цих плакатах Леся Українка постає в образах Фріди Кало, Мерилін Монро, Одрі Хепберн, Нефертіті, Анни Вінтур, Королеви Єлизавети, Диво-жінки і самого Тараса Шевченка.

"На підтримку Тараса Григоровича Шевченка, який здійснив квантовий арт-стрибок у київське метро і потрапив у черговий націоналістичний скандал, ми переосмислили не менш значущий образ Лесі Українки", – пишуть автори картин.

Як повідомлялося раніше, у київському метро на станції "Тараса Шевченка" 10 лютого відкрилася виставка, яка зображує українського поета в образах відомих кіногероїв та історичних постатей. Виставку влаштували Національний музей Шевченка та Київський метрополітен. Автор ілюстрацій – художник Олександр Грехов – зобразив українського поета в образі Спайдермена, Дарта Вейдера, Термінатора, Вільяма Волласа з фільму "Хоробре серце", вченого Альберта Ейнштейна та інших.

Вже за тиждень чоловік порізав ножем картини, на яких було зображено письменника в образах відомих героїв мультфільмів та кіно. Він зробив це просто на очах у пасажирів. Вандалом виявився вінницький активіст, відомий, як Юрій Хорт. До цього він обурювався виставкою, називав її псевдомистецтвом і наругою над поетом. 

ВідеоНапад на Шевченка: у столичному метро ножем покрамсали портрети Кобзаря

Картини були виставлені на початку минулого тижня у рамках виставки "Квантовий скачок Шевченка". На них кобзар зображений в образі героїв кіно та мультфільмів. Але роботи не простояли й тижня. На вихідних просто на очах у пасажирів парубок порізав їх ножем. 

Напад на Шевченка: у столичному метро ножем покрамсали портрети Кобзаря

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції