Лідер Меджлісу розповів, скільки земель в Криму захопили татари

За інформацією Мустафи Джемілєва, кримські татари зайняли близько 2,3 тисяч гектарів.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв стверджує, що землі, самовільно зайняті в Криму татарами, складають лише третину від загального числа захоплених територій.

"За інформацією кримського Рескомзему, на 1 квітня 2007 року земельні захоплення кримськими татарами складають 37% від загального числа. Інша захоплена територія припадає на російськомовне населення", - сказав Джемілєв.

Він не зміг назвати точну цифру площ, на які претендує кримськотатарське населення, але зазначив: "Зараз зайнято близько 2,3 тисячі гектарів. Якби узаконили хоча б ці землі, упевнений, напруженість різко б знизилася".

Коментуючи заяви голови міської держадміністрації Севастополя Сергія Куніцина про те, що місцева міськрада минулого року незаконно виділила земельні ділянки керівництву Партії регіонів, Джемілєв сказав: "Я не розбирався в партійній приналежності. Але якщо провести в Криму земельний реєстр, то з'ясується, що значна частина київського істеблішменту має на півострові свої території. Причому юридично за конкретним депутатом ділянка може не значитися, а записана на прізвище друга, дружини, коханки".

"Наприклад, відповідно до інформації відділу меджлісу з земельних питань, у депутата-"регіонала" Антона Пригодського тільки в Ялті близько 120 гектарів. 8 гектарів там же - у Миколи Азарова, 12 гектарів у парковій зоні Ялти - у депутата Андрія Сенченка (БЮТ). Нам відомо, що в Яна Табачника (Партія регіонів) у Лівадії - 2,5 гектари землі", - розповів лідер Меджлісу.

"Якісь московські олігархи в центрі Місхора володіють 12 гектарами. Понад 300 гектарів через різних підставних осіб у голови Сімферопольської райради Володимира Закорецького. До речі, близько 38 гектарів "законних" земель Закорецького нині під нашими "самозахопленнями", - додав він.

На питання про "вторгнення" російського бізнесу на кримські землі, Джемілєв відповів: "Ще давно росіяни говорили: якщо Крим нам не віддадуть, ми його викупимо. Саме так вони зараз і діють. А враховуючи, що вся кримська адміністрація проросійськи налаштована, особливих проблем із придбанням землі в них не виникає".

Голова Меджлісу також підтвердив, що бували випадки, коли кримських татар просили за гроші через підставних осіб захопити землю і легалізувати її.

"В Алуштинському районі через кримських татар придбавали територію російські бізнесмени. За нашими даними, їм пропонували подати заяву на землю, яка потім переоформлялася на інших осіб. Отримували вони за таке посередництво копійки – максимум тисячу доларів за 4-6 соток. Для місцевої влади подібна схема вигідна: нібито депортованих вони не ігнорують, землю їм виділяють, а заодно і власні кишені наповняють", - сказав Джемілєв.

Читайте також:

Історія помилок кримського "Беркута": продовження

Литвин переймається автономією Криму та кримськотатарською мовою

Кримська рада готується звільнити Ющенка

Віце-адмірал припускає, що на кораблях ЧФ в Криму знаходиться ядерна зброя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: