Лідер Меджлісу вимагає від Януковича те, що татарам "належить по праву"

Лідер Меджлісу домовився про зустріч з президентом Януковичем, на якій має обговорити питання фінансування програми з відновлення прав депортованих кримських татар.

Лідер Междлісу кримських татар Мустафа Джемілєв розраховує на зустрічі з президентом Віктором Януковичем обговорити питання про відновлення прав депортованих кримських татар.

Зустріч Джемілєва та Януковича повинна відбутися 18 травня, заявив постійний представник президента в Кримській автономії Сергій Куніцин на нараді з членами Ради представників кримськотатарського народу при президентові.

За його словами, глава адміністрації президента Сергій Льовочкін "підтвердив, що президент прийме Джемілєва...є підтвердження зустрічі до 18 травня".

Як відомо, 18 травня відзначається День пам`яті жертв депортації.

У свою чергу Джемілєв заявив, що розраховує на зустрічі з Януковичем обговорити питання недофінансування програми облаштування репатріантів, представництва кримських татар в органах влади і силових структурах Криму, необхідності ухвалення Верховною радою закону про відновлення прав депортованих.

"Нам треба чітко знати, братиме участь держава в питанні облаштування співвітчизників (кримських татар), які після півстолітнього заслання повертаються на свою Батьківщину, чи ні", - сказав він.

"Ми не нахлібники, ми нічого не випрошуємо. Ми говоримо: нам потрібно дати те, що нам належить по праву", - заявив Джемілєв.

За словами лідера Меджлісу, за останні п`ять років недофінасування програми розселення і облаштування депортованих на період 2005-2010 років становило 103 мільйони гривень.

Джемілєв висловив сумнів, що цього року буде виділено 124 мільйони гривень, передбачені програмою на 2010 рік.
"Кілька днів тому у мене була зустріч з віце-прем`єром Семиноженком. Наскільки я зрозумів з його слів, у проекті на 2010 рік передбачається 50 мільйонів гривень, та й то не з бюджету, а зі стабілізаційного фонду. Тобто, захочуть - дадуть, не захочуть - не дадуть", - сказав лідер Меджлісу.

Як зазначив Джемілєв, Україна взяла на себе зобов`язання виділяти гроші на облаштування раніше депортованих громадян, і якщо країна не робить цього, то кримські татари можуть зажадати повернути їм відібрані під час депортації 1944 року майно і будинки.

"Якби, скажімо, нам повернули 89 тисяч будинків і квартир, вилучених при депортації, жодної житлової проблеми не було б. Якби нам повернули чотириста з гаком шкіл, які були до депортації, ніяких нових шкіл не треба було б будувати", - заявив лідер Меджлісу.

Читайте також: 

Кримські вчені визнали Януковича типовим татарином

Меджліс пропонує надати кримським містам татарські назви

Кримські татари пожаліються Європі на порушені права і Могильова

Меджліс звинуватив нового главу МВС у фашизмі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: