"Лікар почув, що я з Європи, і втік". На Прикарпатті медики злякались пацієнта з підозрою на коронавірус

"Лікар почув, що я з Європи, і втік". На Прикарпатті медики злякались пацієнта з підозрою на коронавірус

Фото: Associated Press

Ізолювали пацієнта вже аж в інфекційній лікарні Івано-Франківська.

Українець, який повернувся з Великої Британії, Андрій Марунчак, звинувачує місцевих медиків районної лікарні міста Галич на Франківщині у недбалості. Ті нібито злякалися нового коронавірусу і тікали від нього, почувши, що він повернувся з Європи. В медзакладі, натомість, переконують, що допомогу пацієнту надали.

В коментарі ТСН.ua чоловік розповів, що повертався до України з Лондона через нідерландський Утрехт та нібито спілкувався з громадянкою Італії в літаку.

За словами Андрія, в Україні він був 10 березня, а згодом відчув біль у грудях та погіршення самопочуття. Чоловік 13 березня звернувся із симптомами до медиків Галицької районної лікарні, а ті, за його словами, почали просто тікати.

"У поліклініці в п'ятницю нікого не було, тому я спустився у відділ швидкої допомоги. Стукаю у кімнату, звідти вийшов один лікар і запитав "Що ви хочете". Я відповів, що задихаюсь і мені болить у грудях. В нього перше запитання: "А ви звідкись приїхали?". Я відповів, що прилетів з Європи. Почувши це, працівники закрили двері зсередини, а лікар, який вийшов, почав від мене втікати", - розповідає чоловік.

Чоловік пригадує, що лікар побіг на другий поверх шукати своїх колег: "Я біжу за ним і прошу, надайте допомогу, я не можу дихати, а він продовжує тікати і каже, що це робота сімейного лікаря". 

Як розповідає мешканець Франківщини, після цього лікар швидкої все ж відвів його до приймальні, однак повторилася схожа історія. Там нібито заявили, що "роботу сімейного лікаря виконувати не збираються".

"Єдина лікарка погодилась зробити флюрографію. Однак в приймальні, почувши, що я прилетів з Європи, весь медперсонал, окрім однієї медсестри, повибігав... Вона вирішила зробити мені кардіограму, а в приміщення приймальні тим часом продовжили приходити інші люди. Згодом вже поміряли температуру, вона виявилася підвищеною - 37,5", - розповів Андрій.

За його словами, вже ввечері його все ж помістили в палату та викликали швидку з Франківщини - мовляв, ми не знаємо, що з вами робити. Про лікарів інфекційної лікарні в Івано-Франківську чоловік відгукнувся, навпаки, схвально.Там його зустріли медики в захисних костюмах та ізолювали. 

"Лікарі одразу взяли аналізи, аби зробити тест на коронавірус. Результат я отримав в телефонному режимі аж у вівторок в обід (прим.: 17 березня), але виписати мене не змогли, бо чекають на офіційний документ, - додав Андрій Марунчак. - Результати аналізів показали, що в мене не коронавірус, а грип "А", після чого мене вже виписали з лікарні".

У розмові з ТСН.ua директор Галицької лікарні визнає, що його підопічні, можливо, не були готові психологічно, але запевняє, що допомогу надавали згідно з інструкцією.

"В приймальному відділенні допомогу йому в межах нашого рівня йому надали. Він пройшов обстеженння рентгенологічне, був проконсультований реаніматологом спільно з лікарем приймального відділення, і аналіз крові в нього був забраний, і кардіограму зробили. Згідно його стану було зібрано анамнез, - говорить він. - Я на боці справедливості в цьому випадку. Можливо, враховуючи ту ситуацію, в цілому у світі випадок такий стався у нас вперше і, можливо, психологічно медперсонал був не готовий до цього, і перші декілька хвилин реакція була неправильна. Але йому допомогу надали".

Нагадаємо, Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю.  Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. 

Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Зараз чоловік перебуває у лікарні. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.Того ж дня ввечері у Києві зафіксували два випадки захворювання на коронавірус. На наступний день стало відомо про ще сім нових випадків зараження коронавірусом - один із них у Київській області, а інші у Чернівецькій. За день до того на Буковині померла жінка, яка чекала результатів аналізів на COVID-19. Уже після її смерті діагноз підтвердився, таким чином кількість померлих в Україні від коронавірусу зросла до 2 осіб.

У Луцьку та Івано-Франківську скасовані усі комунальні та приватні маршрути

У Луцьку та Івано-Франківську скасовані усі комунальні та приватні маршрути

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація