Лікарі констатують, що спалах кору в Києві став найбільшим за роки незалежності України

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За пів року в Україні захворіли на кір 57 тисяч людей.

У Києві - наймасштабніший спалах кору за всі роки незалежності України.

Про це сказала директорка Департаменту охорони здоров’я Києва Валентина Гінзбург, пише УНІАН.

За перші шість місяців 2019 року в Києві на кір захворіло понад 5 тисяч осіб, із яких майже 3 тис. – дорослі. Це утричі більше, ніж за аналогічний період 2018 року. Близько 50% хворих потребували госпіталізації через тяжкий перебіг хвороби. Цього року від кору в столиці померли двоє дорослих, які не були щеплені та звернулися до лікарів запізно.

"Сьогодні вже нічого, крім щеплень, не убезпечить Київ від спалахів та епідемій вакцинокерованих інфекційних хвороб", – зазначила Гінзбург.

Ситуація, у якій опинився Київ та Україна загалом – результат втрати колективного імунітету.

"Просто кілька цифр, які вражають. 2015 року в Києві на кір хворіло 5 осіб. 2016-го – троє. 2017-го – 87. 2018-го – 3045. А за пів року 2019-го – понад 5000!", – розповіла Гінзбург.

У Центрі громадського здоров’я МОЗ України констатують, що від 28 грудня 2018 року до 9 серпня 2019-го на кір в Україні захворіли 57107 людей — 26910 дорослих і 30197 дітей, від ускладнень кору померли 18 людей. Протягом спалаху, від літа 2017 року, на кір захворіли 115 тис. людей, 39 з яких померли.

Медики наголошують, що щеплення — єдиний надійний захист від кору, особливо якщо у регіоні зафіксовано спалах захворюваності. Тимчасове спадання захворювання на кір влітку відбувається завжди у зв’язку зі зменшенням часу перебування людей у великих колективах. З початком навчального року захворювання знову зростає, особливо серед дітей, тому важливо захистити себе і зробити щеплення дитині до початку навчання, радять у Центрі громадського здоров’я МОЗ. У міністерстві нагадали, що безоплатно вакцинуватися мають право всі громадяни України – і діти, й дорослі – вікові обмеження скасували.

ВідеоКількість хворих на кір у США сягнула 25-річного максимуму

Нові дані оприлюднило Міністерство охорони здоров'я країни. Там повідомляють про 971 випадок захворювання цього року. Більшість зафіксовано в місті Нью-Йорк, загалом випадки кору підтверджено в половині штатах країни.

Кількість хворих на кір у США сягнула 25-річного максимуму

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції