Лікарі назвали причину агресії депутатів у Раді

Лікарі вважають, що постійний шум, який депутати самі ж собі створюють у сесійній залі ВР, призводить до агресивної поведінки народних обранців.

Агресивна поведінка депутатів у Раді може бути спричинена високим рівнем шуму в сесійній залі ВР, який вони ж самі створюють.

За словами лікаря-отоларинголога Ірини Кузик, при тривалому перебуванні у шумному приміщені людина може дістати так звану акустичну травму.

Лікарі твердять, що проблеми зі слухом на початкових стадіях мало помітні.

А окрім них акустична травма призводить до дратівливості, неадекватності і зменшення працездатності. Постійний неприємний шум може призвести і до проблем із серцем.

"Якщо ви постійно, день у день знаходитесь у шумовому ефекті, то він накопичує свою дію на нервову систему", - пояснила головний лікар приватної клініки Ольга Перельман.

За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я, вже при рівні шуму у 65 децибелів може з'являтися немотивована тривога. Звукові хвилі у 80 децибелів можуть бути небезпечними для здоров'я.

Керівник лабораторії гігієни шуму Володимир Акіменко взагалі дивується – як депутати працюють у Верховній раді. Державні справи, на його думку, мали б вирішуватися в атмосфері зосередженості.

"Робота у Верховній раді, якби вона так як треба робилася, – це розумова праця. Треба кожне слово зважувати, бо це слово державної ваги. Там повинен бути рівень шуму не вище ніж 45 дБа (рівень шуму у звичайній квартирі при відчиненому вікні – ред.)", - впевнений Акіменко.

У переповненому офісі рівень шуму складає 60 децибелів, шум у залі засідань ВР під час акцій, блокування трибуни та ін. у рази більший.

Можливо, в цьому і криється причина регулярних парламентський сутичок, припускають фахівці. Лікар Ірина Кузик додає, що депутати взагалі могли потрапити у замкнене коло. Постійний шум викликає дратівливість і агресію, а агресія, зі свого боку, не дає депутатам вгамувати пристрасті.

Як повідомлялося, 27 квітня у ВР під час розгляду питання про ратифікацію угоди щодо продовження терміну перебування ЧФ РФ на території України у сесійній залі парламенту сталися зіткнення між депутатами, а також було застосовано димові шашки, у президію, де перебував спікер Володимир Литвин, кидали яйця.

14 травня прокуратура повідомила про порушення кримінальної справи проти народних депутатів Юрія Гримчака та Андрія Парубія, яких звинувачують в киданні димових шашок.

Тим часом, в БЮТ заявили, що опозиція вимагатиме притягання до відповідальності двох народних депутатів від Партії регіонів - Василя Стельмашенко і Андрія Пінчука. А прокурор Києва Юрій Ударцов пообіцяв, що всі учасники зіткнень у Верховній раді 27 квітня притягатимуть до відповідальності, незалежно від партійної приналежності.

Читайте також:

Депутатів групи Кириленка викликали в прокуратуру

Опозиціонери оскаржили порушення кримінальних справ проти себе

Литвин не хоче суду над депутатами, які закидали його яйцями

Рада позбавить депутатських повноважень нардепів-"дебоширів"

ВідеоШумотерор

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: