Лікарі пояснили виникнення цукрового діабету в немовлят

Дата публікації
Перегляди
3437
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Лікарі пояснили виникнення цукрового діабету в немовлят

Діабет розвивається навіть у маленьких дітей / Фото: sciencephoto.com

Несолодке життя очікує навіть на дітей, які виростають у надмірно стерильних умовах і неправильно харчуються.

"Чума 21 століття" шириться з неймовірною швидкістю - в Україні, за інформацією лікарів, уже нараховується майже півтора мільйона хворих на цукровий діабет. Вчені дослідили причини виникнення захворювання і, хоч як це дивно, криється вона в надмірній стерильності їжі та середовища, йдеться в сюжеті ТСН.

Хвороба помолодшала, і тепер цукровий діабет є розповсюдженим навіть серед немовлят. Головний дитячий ендокринолог пояснює, що діти стали надзвичайно вразливими, а діабет може стати результатом перенесеної інфекційної хвороби.

"Краснуха, вітрянка, етит-паротит, часто після грипу діти потрапляють із виявленим цукровим діабетом", - каже головний дитячий ендокринолог МОЗ Лілія Лантух.

Вчені переконують: надмірна стерильність навколишнього середовища може стати причиною виникнення багатьох хвороб. Тому не варто надміру перейматися тим, що дитина, приміром, копирсається в піску та легко бере руки до рота.

Масштабний дослІдницький проект розгорнувся в Чиказькому університеті, де впродовж кількох років спостерігали за станом здоров'я дітей зі США та Філіппін. Порівнявши показники крові, автор дослідження професор Макдейд заявив: "Маленькі філіппінці, переважно, живуть в антисанітарних умовах, утім, їхні організми виявилися на порядок міцнішими".

Українські лікарі підтримують висновки заокеанських учених. У тепличних дітей імунна система вразливіша, визнають вони.

"Самозахист організму в природі. Люди виживали сильні, які мали імунітет, а все, що є штучним, вбиває імунітет", - пояснює головний ендокринолог МОЗ Микола Гульчій.

"Дитина не повинна зростати в тепличних умовах. Вийшовши з них, дитина стикнеться з інфекціями, і це може викликати як цукровий діабет, так й інші захворювання", - додала Лантух.

Утім, щоб не захворіти на цукровий діабет, варто не тільки перейматися питанням стерильності. Лікарі закликають стежити за харчуванням – їсти багато овочів, відмовитися від солодощів і вести рухливий спосіб життя.

В Україні півтора мільйона хворих на цукровий діабет

В Україні півтора мільйона хворих на цукровий діабет

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Дата публікації
Перегляди
3437
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація