Лікарі розповіли про успіх унікальної для України операції

Через рік, переконавшись, що Аня Логвин живе як  звичайні діти, лікарі наважилися розповісти про операцію, яку робили вперше в Україні.

Особлива пацієнтка у вівторок, 14 червня, завітала до Інституту хірургії і трансплантології. Через рік, переконавшись, що Аня Логвин живе як  звичайні діти, лікарі наважилися розповісти про операцію, яку робили вперше в Україні. Аня розірвала підшлункову залозу, це травма, після якої рідко виживають. За операцію навіть зірки хірургії бралися з трепетом.

Здавалося б, нічого особливого з дитиною не сталося. На пікніку вона каталася на велосипеді, вдарилась об кермо і упала. Як виявилося, в дитини розірвалась  підшлункова залоза. Це рідкість навіть після страшних  автокатастроф.

5 днів дівчинка пробула на лікарняному ліжку в Житомирі, вже ледь притомну її перевезли в Інститут хірургії і трансплантології. В Інституті Шалімова роблять сотні складних операцій але навіть тут Анін випадок вважали особливим.

За словами медиків, навіть у зірок хірургії в якусь мить тремтіли руки. Лікарям треба була знайти розірвану протоку менше міліметра, з якої виходили агресивні ферменти і починали знищувати підшлункову залозу.

Зшивали під кількакратним збільшенням. Це навіть не ювелірна, а вже якась мікроскопічна робота. Кожен стібок робився між ударам серця хірурга, щоб не схибила рука. За всю практику професор Нечитайло дитині таку операцію робив уперше. До Ані за десятки років трапилося ще два випадки, але пацієнти були значно дорослішими.

Настільки вдало не оперують навіть за кордонам, розповів директор інституту Юрій Поляченко.

Після таких операцій пацієнти все одно залишаються з інвалідністю, розповіли лікарі. Натомість у Ані навіть на УЗД не видно, як реставрували її підшлункову залозу.

Читайте також:

Чавес заявив після операції, що не має права хворіти і готовий керувати країною

Ігорю Крутому провели складну операцію у Нью-Йорку

Горбачов переніс операцію на хребті

ВідеоОсоблива пацієнтка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: