Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Лікарі та поліцейські прокоментували смертельну ДТП зі "швидкою" в Херсоні

Водій мав підстави поспішати, наголошують медики.

У Херсоні на пішохідному переході під колесами "швидкої" загинула 72-річна жінка. Свідки розповідають, що вона переходила дорогу по "зебрі" на своє зелене світло, коли машина екстреної допомоги мчала із сиреною та маячками, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Водночас водій розповів, що жінка йшла на червоний – так переказав його слова головний лікар Херсонського обласного територіального центру екстренної медичної допомоги та медецини катастроф Юрій Бовкун. "Він побачив на середині вулиці літню жінку, яка переходила  дорогу на заборонений сигнал світлофора. Я наголошую, це з його слів. Він не міг прийняти, маневр вправо зробити, тому що там знаходилась зупинка громадського транспорту. І порахував, що може об’їхати жінку зліва. В цей час жінка заметалась по вулиці і він не зміг уникнути зіткнення", - пояснив медик.

ВідеоКарета швидкої збила пенсіонерку на пішохідному переході у Херсоні

72-річна бабуся переходила дорогу по "зебрі", водночас карета швидкої допомоги мчала напереріз з сиреною та маячками. На яке світло рухалась загибла, дані різняться: очевидці запевняють - на світлофорі їй горів зелений, водій швидкої твердить - червоний. Бабуся побачила швидку уже на переході. І вона, і водій намагалися уникнути зіткнення, але марно. 

Карета швидкої збила пенсіонерку на пішохідному переході у Херсоні

Бовкун додав, що 9-місячна дитина, через яку водій увімкнув проблискові маячки, не постраждала, її разом з мамою пересадили на іншу "швидку". Лікар запевняє, що у водія були всі підстави поспішати. "Дитина знаходилась у важкому стані. Зі слів матері, напередодні в неї була температура 42-43 градуси, блювота, діарея. Була задишка, дитина була зневожена і потребувала екстренної госпіталізації", - розповів він. Немовля, яке "швидка" везла із сусіднього райцентру, зараз рятують в інфекційній лікарні.

Правоохоронці уникають однозначних коментарів і кажуть, що винуватців визначать після автотехнічної експертизи. "Буде призначена автотехнічна експертиза за обставинами події. Де експерти нам точно вкажуть, чия провина – учасників дорожно-транспортної події", - пояснив слідчий Віталій Девятов. Однак юристи вже зараз стверджують, що якщо у "швидкої" була увімкнена сирена та проблискові маячки – пріоритет на дорозі був у неї. "Пішохід повинен утримуватись від переходу проїзної частини у разі наближення транспортного засобу із увімкненими спецсигналами. Перевага була у "швидкої", оскільки водій має право відступати, у тому числі від вимог сигналу світлофору, і всі інші учасники руху повинні йому дати дорогу", - пояснив  адвокат у справах по ДТП Вадим Володарський.

Кореспондент ТСН Олена Ваніна

Залиште свій коментар

Вибір редакції