Українці помирають від нової суміші свинячого та звичайного грипу

Чернівецькі медики встановили, що смерть людей на Буковині викликала не звичайна пневмонія, а нова хвороба - вірусний дистрес-синдром.

На Буковині усі люди, померлі під час епідемії грипу (22 особи віком від 20 до 40 років) загинули не від двосторонньої пневмонії, як вважалося раніше, а в результаті вірусного дистрес-синдрому, тобто тотального ураження легень.

Про це повідомив начальник бюро Чернівецької обласної судмедекспертизи, доктор наук, професор Віктор Бачинський. За його словами, ця хвороба спочатку викликає серцево-легеневу недостатність, а потім розвивається кардіогенний шок, який викликає зупинку серця і смерть.

"Під час двосторонньої пневмонії відстежується певна морфологічна картина. Щодо даних смертей, то тут такої морфологічної картини немає. Вірус, який спричиняє смерть, дуже агресивний, він навіть не вражає трахею, а відразу потрапляє в легені і викликає сильний їх набряк та суцільні крововиливи. Спричиняють такий стан змішані типи парагрипу та грипу А/Н1N1. Це дуже токсичний штам, який досі не піддавався виробленій Мінохорони здоров’я методі лікування", – наголосив лікар.

Він переконаний, що в Україні потрібно терміново міняти стандарти лікування, адже ті, які застосовувались досі, результатів не дали – в реанімації не вдалось врятувати всіх людей, уражених цим вірусом. Не виправдались у цій ситуації і апарати штучної вентиляції легень – смертність наставала у 100% людей.

Зважаючи на це, група професорів Чернівецького медуніверситету звернулась до Міністерства охорони здоров’я та РНБО з вимогою переглянути стандарти лікування хворих на Буковині. Вчені-морфологи відправили до Києва протоколи, результати досліджень та взяті у важко хворих і померлих від вірусу осіб аналізи.

Бачинський, який входить до групи ініціаторів звернення, наголошує, що вірус є надзвичайно токсичним, він здатен проникати не лише через органи дихання, але й через очну оболонку. Тому чернівецькі вчені рекомендують в жодному випадку не відмовлятись від масок і на період епідемії навіть носити захисні окуляри.

Важливою умовою для недопущення погіршення ситуації є також дотримання карантинного режиму.

Нагадаємо, за офіційними даними кількість жертв епідемії грипу в Україні склала 239 людей. Хворі 1 мільйон 253 тисячі 558 осіб, понад 65 тисяч людей госпіталізовано.

Свинячий грип A/H1N1 зафіксовано у 85 людей, 16 заражених цим вірусом померли. Разом із тим, медики вважають, що на цей грип насправді можуть бути хворі набагато більше людей.

Читайте також:

Кількість хворих на свинячий грип в Україні зросла до 85 людей

Кількість померлих від грипу збільшилася до 239 людей

Президент вимагає скасувати карантин в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: