Лікарі, які брали гроші з пацієнтів, відповідатимуть у суді

У Києві притягнуто до відповідальності працівників поліклініки Солом’янського району, які ввели плату за медичні послуги.

Як зазначається у повідомленні прокуратури, дійсно, за бажанням громадян в державних закладах охорони здоров’я можуть надаватися платні медичні послуги, проте лише у тих випадках, коли немає направлення лікаря, тобто за відсутністю ознак хвороби. Перелік таких платних послуг чітко визначений постановою Кабінету міністрів України від 17.09.96 №1138.

Однак, за даними відомства, у Солом’янській районній поліклініці №1 впродовж січня поточного року неправомірно стягувалися кошти за надання медичної амбулаторно-поліклінічної допомоги, навіть у випадках звернень хворих зі скаргами на погане самопочуття та погіршення здоров’я.

Зокрема, під час прийому дільничні лікарі цієї поліклініки направляли пацієнтів на ультразвукові дослідження, електрокардіограми серця, загальний аналіз крові, інші лабораторні дослідження, які проводились лише після надання квитанції про сплату за відповідну медичну послугу.

4 лютого 2009 р. прокуратурою Солом’янського району міста Києва внесено припис в. о. головного лікаря поліклініки №1 з вимогою негайно усунути порушення законодавства про охорону здоров’я. 16 лютого 2009 року припис прокуратури Солом’янського району столиці задоволено, а лікарів-порушників притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

На даний час вирішується питання про повернення сплачених пацієнтами коштів, повідомляє прес-служба столичної прокуратури.

Читайте також:

Київська медицина стане платною не раніше березня

Лікування в Україні стане платним

Черновецький порушує конституційні права киян

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: