Лікарів клініки Шалімова заарештували за "чорну трансплантологію"

У МВС офіційно підтвердили факт затримання трьох лікарів Інституту ім. О.Шалімова, яких підозрюють у справі "чорних трансплантологів".

Правоохоронці заарештували трьох лікарів Інституту імені Олександра Шалімова за підозрою у справі "чорних трансплантологів".

Факт затримання підтвердив головний радник міністра внутрішніх справ України Костянтин Стогній.

"Затримано трьох лікарів, і вони зараз дають свідчення. Їх звинувачують у незаконних операціях з людськими органами", - заявив Стогній.

Як уточнило джерело в правоохоронних органах, "затриманий один хірург і двоє анестезіологів в рамках розслідування кримінальної справи так званих "чорних трансплантологів", які проводили незаконні операції з пересадки органів як в Україну, так і за кордоном".

За словами джерела, завтра суд повинен обрати запобіжний захід щодо затриманих.

Нагадаємо, в серпні 2010 року департамент МВС по боротьбі з кіберзлочинністю та торгівлею людьми заявив про розкриття злочинної групи, яка займалася продажем людських органів і "чорних трансплантологів".

Начальник департаменту Юрій Кучер тоді розповів, що організована злочинна група (ОЗГ), в яку входили чотири лікаря київської клініки імені Шалімова, нібито вербувала через інтернет донорів, як правило молодих жінок з хорошим здоров'ям, і пропонувала їм за 10 тисяч доларів продати внутрішні органи, зокрема нирку. Слідство заявило про виявлення 50 таких донорів.

Організатором ОЗУ є громадянин Ізраїлю, який підбирав реципієнтів. Останні платили за операцію з пересадки органів від 100 до 200 тисяч доларів. Лікарі отримували за угоду від 15 до 20 тисяч доларів.

Операції з пересадки нирки проводилися в основному в Азербайджані, а також Еквадорі (білоруським громадянам). Кілька операцій було зроблено в самому Інституті імені Шалімова.

У той же час у Національному інституті хірургії та трансплантології імені Шалімова пізніше відкинули звинувачення у причетності до "чорної трансплантології" і даної ОЗГ.

Читайте також:

Янукович наказав Генпрокуратурі розібратися з чорними трансплантологами

Чорні трансплантологи заробили на пересадці нирок близько 50 млн доларів

Лікарі інституту ім. Шалімова спростували заяви про незаконні пересадки органів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: