Від чого залежить тяжкість стану інфікованого коронавірусом: лікарка пояснила нюанси

Від чого залежить тяжкість стану інфікованого коронавірусом: лікарка пояснила нюанси

Фото: unsplash.com

За словами Анни Анікєєвої, антитіла до коронавірусу з'являються на 4-му тижні захворювання та зберігаються в середньому три місяці.

Тяжкість стану інфікованого коронавірусом пацієнта залежить від дози вірусу, яку вдихаємо, від наявності супутніх захворювань та віку.

Про це у коментарі ТСН.ua заявила лікарка-фізіопульмонологиня Київської міської клінічної лікарні №5 Анна Анікєєва.

"Коли один хворий інфікує іншого, повинен минути час. Інкубаційний період — 6-14 днів. Коли хтось у родині хворіє, важливо, які заходи інфекційної безпеки впроваджують удома. Крім того, серед членів родини можуть бути ті, хто стійкі до вірусу", — зазначила вона.

Лікарка наголосила, що будь-яке ГРЗ не повинно передаватися.

Анікєєва також пояснила, чи можна перехворіти на COVID-19 і не помітити цього.

"Так, можна. Може бути один симптом, а може й не бути взагалі (діти)… Найпоширенішими симптомами коронавірусу є втрата нюху, смаку, біль у горлі, слабкість. Щодо того, чи за усіх симптомів потрібно робити тест на коронавірус (заклало ніс, болить горло), на мою думку, ні. Але для статистики це погано. Крім того, відсутність тесту може бути небезпечною для інших. Прийшов такий пацієнт із нежиттю на роботу, де немає вентиляції, і заразив колег. Будь-яке ГРВІ не повинно передаватися. У нас повинна бути культура хвороби! Захворів — залишайся вдома", — наголосила вона.

За словами Анікєєвої, антитіла до коронавірусу з'являються на четвертому тижні захворювання і зберігаються в середньому три місяці. Саме тому ІФА-тест має сенс робити не пізніше, ніж через три місяці після хвороби.

"На четвертому тижні захворювання з'являється імуноглобулін G (IgG). Але ВООЗ не рекомендує проведення рутинного обстеження на IgG. В принципі, у середньому три місяці ми можемо виявляти наявність імуноглобуліну в крові. Головне, що навіть якщо ви перехворіли або хворієте безсимптомно, це не дає права нехтувати правилами (використання масок, провітрювання, дистанція)", — підсумувала вона.

Лікарка-фізіопульмонологиня додала, що у її практиці не було повторних випадків захворювання на COVID-19.

Нагадаємо, лікарі з Києва та Львова розказали, як зрозуміти, що ви непомітно вже перехворіли на коронавірус.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація