Лікарка розповіла про нові серйозні ускладнення після COVID-19, через яке сліпнуть пацієнти

Лікарка розповіла про нові серйозні ускладнення після COVID-19, через яке сліпнуть пацієнти

Фото: УНІАН

"Чорний грибок" може бути викликаний ліками, які застосовують для лікування COVID-19.

У пацієнтів після перенесеного коронавірусу можуть розвиватися грибкові інфекції, які дають серйозні ускладнення. Зафіксоване в Індії зараження мукормікозом ("чорним грибком") - одне з таких захворювань. Однією з причин є лікування хворих на COVID-19 антибіотиками і стероїдами. В Україні частіше виникають кандидози.

Про це розповіла лікарка-інфекціоністка Тетяна Логінова в ефірі одного з українських телеканалів. 

Так, коментуючи інформацію про те, що в Індії у пацієнтів після перенесеного COVID-19 виявляють так званий "чорний грибок", українська лікарка пояснила, що люди лікувалися й антибіотиками, а не лише стероїдами. За її словами, антибіотики також дають дисбіоз організму. Наприклад, як зазначила фахівчиня, в Україні, найчастіше виникають кандидози (грибкова інфекція. - Ред.).

"А в цьому випадку на тлі антибіотикотерапії плюс кортикостероїди, які пригнічують запальні процеси, також можуть прекрасно розвиватися ці грибкові інфекції. Ця інфекція може не тільки уражати очі і носову порожнину, а й легені", - пояснила вона.

Тетяна Логінова наголосила, що, це дуже серйозна постковідна інфекція, яка затягує одужання після COVID-19. Вона зауважила, що подібне ускладнення потребує ретельного лікування спеціальними препаратами.

Крім того, вона додала, що в Україні найчастіше зустрічаються дисбактеріози, які викликані грибами Candida albicans і Aspergillus.

"Ці інфекції найчастіше бувають у людей з ослабленим імунітетом, а також у веганів, тому що не утворюються повноцінні антитіла. Ми завжди наполягаємо на тому, щоб люди харчувалися гідно, щоб були повноцінні білки в раціоні", - сказала вона, підсумовуючи.

Слід зауважити, що в Індії попри серйозний спалах коронавірусу, лікарі повідомляють ще і про різке зростання випадків рідкісної інфекції, яку називають "чорним грибком", серед тих, хто переніс чи ще хворіє на коронавірус. Мукормікоз, відомий також як "чорна цвіль", вражає головний мозок, легені і носові пазухи заражених. Недуга особливо небезпечна для пацієнтів із групи ризику. Зокрема, для хворих на цукровий діабет, ВІЛ/СНІД і рак. Як пише ВВС, смертність від мукормікозу може досягати 50%.

Також, за словами індійського лікаря Акшая Наїра з Мумбаї, 11 з 24 пацієнтів після одужання від коронавірусу, втратили око, а шестеро людей померли. Більшість її пацієнтів - діабетики середнього віку, яких після перенесеного COVID-19 вразив грибок.

Читайте також:

  • В Індії зафіксували новий антирекорд летальних випадків від коронавірусу: за добу понад 4 тисячі смертей  
  • Коронавірусне пекло в Індії: що відбувається в охопленій пандемією країні
  • "Постковідний" синдром та стійкі ушкодження органів і систем: які наслідки коронавірусу виявляють у пацієнтів  
  • Рекордна захворюваність: на Гоа кожен другий COVID-тест виявляється позитивним  

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Лікар-терапевт розповіла про страшні наслідки хаотичного вживання антибіотиків для людства

Лікар-терапевт розповіла про страшні наслідки хаотичного вживання антибіотиків для людства

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація