Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Охматдиту повернули унікальне радіологічне обладнання для лікування раку у дітей

Техніку придбали за кошти державного бюджету ще 2012 року.

Національне антикорупційне бюро України і прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) повернули Національній дитячій спеціалізованій лікарні "Охматдит" унікальне радіологічне обладнання для діагностики та лікування онкохворих дітей. 

Про це повідомили на сайті НАБУ.

Обладнання придбали за кошти державного бюджету ще 2012 року, але до лікарні воно тоді не потрапило.

"5 жовтня 2017 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП віднайшли і вилучили медичну апаратуру в ході обшуку. Слідчі дії відбувалися у кримінальному провадженні за фактами заволодіння бюджетними коштами в особливо великому розмірі під час будівництва нового корпусу «Охматдиту» 2011-2012 років", – йдеться у повідомленні.

За версією слідства, тоді державне підприємство «Укрмедпроектбуд» (замовник будівництва нового корпусу НДСЛ «Охматдит») придбало техніку коштом державного бюджету у приватного підприємства за завищеною ціною, переплативши понад 23 млн грн, тоді як її ринкова вартість на той момент складала близько 12 млн грн.

Хоча обладнання є речовим доказом у кримінальному провадженні, слідчі дозволили його використання до завершення розслідування з огляду на його унікальність і важливість для лікування онкохворих дітей. Техніка уже перебуває у новозбудованому корпусі НДСЛ «Охматдит». Наразі Міністерство охорони здоров’я України вживає необхідних заходів для  залучення ліцензіатів, які мають право встановлювати таке обладнання, з метою його монтажу та подальшого введення в експлуатацію.

Нагадаємо, у червні знову перенесли відкриття нового корпусу дитячої лікарні "Охматдит". Щодо махінацій із будівництвом нового корпусу ОХМАТДИТу відкрито не одне кримінальне провадження. Кажуть, на цьому вкрадено сотні мільйонів гривень, але найважливіше, за словами медиків, зараз не пошук і покарання винних, а щоб відділення, життєво необхідне тисячам маленьких пацієнтів, нарешті почало працювати.

Відео Відкриття нового корпусу дитячої лікарні Охматдит знову перенесли

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції