Лікарська недбалість: після візиту до стоматолога юнак потрапив у кому

Через лікарську халатність, в Херсоньскі області юнак пережив кілька складних оперцій, 2 клінічні смерті й наразі знаходиться в комі після невдалого візиту до стоматолога.

Через лікарську недбалість, із крісла стоматолога курсант мореходки потрапив у кому. Все почалося сім місяців тому, коли юнак прийшов вирвати зуб мудрості. Його видалили. Максим ще не встиг вийти з лікарні, як знепритомнів, упав і дістав перелом черепа та крововилив у мозок.

Хлопець звернувся до стоматолога вперше в житті через біль у яснах. Лікар виявив, що в нього росте зуб мудрості та відправив до хірурга на видалення. Той зробив укол і вирвав зуб.

Проте, після того, як Максим вийшов з кабінету стоматолога, біля реєстратури він знепритомнів і впав. Швидка доправила його до лікарні, де встановили, що у хлопця перелом черепа та забій головного мозку. Чому він знепритомнів, медики так і не з'ясували. Після цього він потрапив в реанімацію, пережив кілька складних операцій, дві клінічні смерті й наразі знаходиться в комі.

За словами лікара відділення реанімації та інтенсивної терапії Херсонської обласної дитячої лікарні, зараз контакту з навколишнім середовищем у Максима немає, він засвоює живильні речовини, годується він через зонд живильною спеціалізованою сумішшю. Поки що він залишається на апаратному диханні, де йому штучно підтримують вентиляцію легенів. Всі інші органи поки що в нормальному стані.

"Мені Максим відразу сказав: лікар чудово бачив, що я виходив з кабінету, хитався. Я тільки вийшов з кабінету, мені, як ніби-то ударом м'яча в праве вухо. Я зупинився. Як дзвін і удар м'яча.
Я, каже, зупинився, трошки відійшов і пішов на третій поверх платити. Я постукав до реєстратури, мені сказали: почекайте, потім нічого не пам'ятаю", - розповіла матір хворого.

В свою чергу, заступник керівника Управління охорони здоров'я Херсонської ОДА Наталя Марченко наголосила, що все згідно протоколу. Абсолютно, все, як багато-багато інших пацієнтів, нічого лікаря абсолютно не насторожило.

"До того ж це нещасний випадок. Чомусь дитина втратила свідомість.
Чому він втратив? Швидше за все, от, якийсь емоційний стан. Він так радісно мамі дзвонив, казав, що в нього все добре і він вже йде додому", - наголосила лікар.

В свою чергу матір юнака звинувачає у всьому лікара, що саме він вколов знеболювальне без аналізу. Натомість лікарі заперечують: "пробу робили, а препарат, попри можливі побічні ефекти - безпечний".

"Тут питання ставити про якусь провину лікара чи препарату, я думаю, це буде не заслужено. Цим препаратом не тільки Херсон працює, працює вся Україна. Звичайно є маса цих ефектів написаних.Як було насправді, Максим розповісти не може", - підкреслив Володимир Малицький, завідувач стоматологічної поліклініки КП "Херсонська міська клінічна лікарня"

Зазначимо, провину хірурга так і не довели, проте він сам звільнився.

В свою чергу міліція порушила кримінальну справу за статтею "Неналежне виконання професійних обов'язків", слідство триває.

Як відомо, хворих у цьому стані в Україні не лікують. У Німеччині та Ізраїлі таких пацієнтів виходжують у спеціалізованих реабілітаційних центрах. Для родини Максима таке лікування коштуватиме сто тисяч євро.

Читайте також:

В Україні введуть страхування від лікарської помилки

Шість українців щодня помирають через лікарську недбалість

Лікарів клініки Шалімова заарештували за "чорну трансплантологію"

В Україні видалятимуть пухлини за допомогою лазера

Лікарі вимагають заборонити рекламу ліків на телебаченні

ВідеоЗ крісла стоматолога курсант “мореходки” потрапив у кому

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: