Лікарська недбалість

Кілька кримінальних справ за фактами лікарської недбалості, унаслідок якої постраждали хворі, порушила буковинська прокуратура.

Крім того, вона розпочала масштабну перевірку медичних закладів області, щоб з’ясувати, чому там частіше почали помирати пацієнти – за перших три місяці цього року кількість смертельних випадків на лікарняних ліжках зросла з 279 до 333 людей.

Правоохоронці припускають – в окремих випадках летальні наслідки мали місце через невчасно подану медичну допомогу чи неправильний діагноз.

52-річний чоловік Ганни Чинуш помер від двосторонньої вірусної пневмонії. Такий вердикт патологоанатомів. А за три дні до цього Тисменський невропатолог, до якого Василь приватно звернувся визнав, що в нього застуда. Госпіталізацію не пропонував навіть ліки не виписав. Сказав давати те, що й давали. Через добу чоловікові стало гірше і його госпіталізували у Тисменьску райлікарню. Але вже з підозрою на лептоспіроз. Ще через п’ять годин перевели в реанімацію Чернівецької обласної лікарні. Діагноз, що став причиною смерті, лікарі припустили тільки наступного дня. Однак, твердять медики, не це загубило пацієнта. Хвороба протікала атипово.

За цим фактом прокуратура провадить слідство, оскільки підозрюють, що до смерті пацієнта могла призвести і лікарська недбалість. І ця медична справа - не єдина. Головний лікар одного з буковинських будинків для старих людей нібито вимагав по 200 доларів хабара за поселення там стареньких.
У Кельменцях - через помилку лікарі завдали непоправної шкоди здоров’ю пацієнта. У Новодністровську гінеколог так полікувала жінку, що тепер вона навряд чи зможе мати дітей.

Лише за результатами попердньої перевірки, 50 буковинських лікарів притягнуті до дисциплінарної відповідальності. Помилковий діагноз, неуважне ставлення до пацієнтів, недбалість - такі порушення правоохоронці виявили в медичних закладах майже усіх районів. І навіть те, що з тисячі хворих на туберкульоз обстежився тільки кожен двадцятий, за словами прокурора, теж не доопрацювання лікарів.

Проте у медиків є і об’єктивні причини того, що слідчі часто називають недбалістю.

Якщо суду вдасться довести провину лікаря, той може потрапити за ґрати щонайменше на 5 років. Такого на Буковині не було років 5, бо довести провину, кажуть слідчі, майже неможливо.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: